Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hol lehet sarkantyús teknőst...

Hol lehet sarkantyús teknőst venni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már régóta szeretnék beszerezni egy szárazföldi teknőst. A házunk pincéjének egy része, az utóbbi 2 évben direkt valamilyen hüllőnek lett megcsinálva. A gyerekeim is szeretnének már valami kisebb nagyobb felelősséget, ezért a férjemmel elterveztük, hogy beszerzünk 2 tekit. Mindez idáig, még nem volt konkrét elképzelésünk arról, hogy milyen tekit szeretnénk. Elsőnek megcsináltuk neki a helyet. Minden olyan dolog megvan, ami szükséges egy szárazföldi teknős tartásához. A mi kiszemelt teknősünk a sarkantyús teki lenni, de fogalmunk sincs, hogy ilyet be lehet-e szerezni Magyarországon, vagy hogy milyen papírok kellenek. Kerestem már a neten is, de nem találtam semmi fontosabb dolgot. Esetleg, valaki, aki jártasabb ebben a témában tudna nekem tanácsot adni? A lényeg az lenne, hogy valami nagyobbfajta tekit szeretnénk. (Jó lenne kihasználni azt a nagy pincerészt) :) Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2016. okt. 28. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Legálisan sehol nem kapsz. Tisztában vagy vele, meddig él? Mit csinálsz vele 40-50 év múlva? Ezt nem gondoltátok át eléggé. Miért nem jó egy kisebb fajta?
2016. okt. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
Ha tényleg szeretitek az állatokat, akkor nem tartotok a pincében. Miért nem élitek le az életeteket a pincében?!
2016. okt. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

semmiképpen sem ajánlom a sarkantyúst, inkább egy egyszerűbb görög teknőst ajánlok.

a pince dolgot pedig azonnal felejtsétek el.

én a benti tartást sem ajánlom,csak a kerti tartást.

a kertben egy nagyobb részt elkeríteni nekik és berendezni nekik növényekkel,bújókkal,kövekkel stb.. így az év nagy részében kint lehetnek. hidegebb időben bevinni őket, télen meg teleltetni őket.(ezt már lehet a pincében)

de folyamatos tartásra a pince nem alkalmas.. ezek a teknősök kb egész nap napoznak. nem tudom hogy gondoltátok a pincében ezt kivitelezni. a mesterséges fények nem az igaziak. és nagyon sokba is kerülne állandóan nyomatni a 3 féle világítást.(melegítő,uv,általános). mindenképp kertben tartsátok.


a sarkanytús tekit jóval nehezebb tartani , mint egy görög teknőst. a görög is viszonylag nagyra nő és sok örömötök lesz benne. vegyetek 2-3 olyat inkább.

facebookon van görög teknős tartók csoportja, oda lépjetek be,elég segítőkészek , tudtok is tenyésztőktől kérdezni

2016. nov. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A pincénk nem csak egy sötét lyuk, hanem oldalt, a hát falán egy hatalmas ablak van, amin nyáron szépen besüt a nap, és csurig ki lehet nyitni. Van szúnyogháló is rászerelve. Persze, nem úgy gondoltuk, hogy egész évben a pincében tartjuk a tekit. Az udvarunkon is van egy nagyobb rész elkerítve, ami éppen jó lenn egy ilyen tekinek. De, akkor lehet, hogy amrad a Görög, és Mór teki. :)
2016. nov. 5. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!