Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A leopárdgekkó mennyire tűri...

A leopárdgekkó mennyire tűri az emberi érintést?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy gekkót, és sok helyen olvastam, hogy kézhet szoktatható. Általában késő délután érek haza suliból, főleg ha utána edzeni megyek, tehát ilyen 5-6-kor. Utána általában tanulok és ilyen 7-8-9 körül szeretnék majd vele picit foglalkozni. Nyilván túl sok időm nem lesz arra, hogy nyomkoodjam, meg nem is szeretném, hanem a szobámba kiengedni egy picit (volt régen tesómnak tengerimalaca, róla megmaradt nekem egy ilyen fa keret, ami jó nagy, és azt ha leteszem a földre, oda engedném ki mászkálni), esetleg kézbe venni. Van, akinek a hasán fekszik és úgy tévéznek például, de gondolom ez a személyiségétől függ . Ezért érdekelnének a személyes tapasztalatok. Lehet-e őt hozzámszoktatni, hogy naponta estefelé kicsit kézbevehessem, foglalkozhassak vele?

2017. febr. 4. 08:41
 1/1 anonim válasza:
Én a gekkómat már felnőtt korában vettem így már kézhez szokott a boltba de szerintem ha először csipesszel adsz neki lisztkukacot majd kézből hamar megszokja majd hogy fogdosod. Csak arra vigyázz hogy a leopárdgekkó éjjel aktív így nagyon mozgékony lesz ha este veszed a kezedbe, könnyen kicsúszhat a kezedből.
2017. febr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!