Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Harap a görög teknős? És ha...

Harap a görög teknős? És ha harap fájdalmas?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 10. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Nem jellemző,de azért nem kell a szájánál matatni.

Növényevő,nem hiszem,hogy annyira fájdalmas lenne.De mondom,szerintem nem nagyon harap.

2017. ápr. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy növényevő marha nagyot tud harapni. És nem engedi el az ujjad, csak nagyon lassan. Tapasztaltam.
2017. ápr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Bizony hogy harap. Nagyon szeret kint mászkálni,de mikor kint van én nem merem a lábamat a földön hagyni pl ha eszek vagy az asztalnál ülök mert megharapja és vérzik rendesen. Egész családot terrorizálja már 26 éve.
2017. ápr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Baromi nagyot harap, és igaza van az előzőnek, nemigen enged el. Nekem a kis lábujjamat kapta el a kertben, szerintem azt hitte, hogy eper... nem akart bántani, csak hát mezítláb voltam, ott volt az a csábító ujj, ő meg bekapta. Könnybe lábadt a szemem, annyira fájt.

Nem tudom, milyen lassan engedett volna el, mert nem bírtam kivárni, csipesszel kifeszítettem a száját. Az ujjam vérzett.

2017. ápr. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor jól érzetem, hogy ez a táblázat kicsit átverős...:D egy pöppet átlátszó... [link]
2017. ápr. 10. 23:24
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A táblázatot úgy kell értelmezni, hogy a görög teknős alapjáraton nem harap, csak akkor ha esetleg kajának nézi a kezed véletlenül. Az ékszerteknős viszont ha fél, vagy agresszív, akkor fújtat és oda is kap a kezed felé védekezéskép.
2017. ápr. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Mondjuk a görög teknősünk nem volt,de a teki nem csak növény evő,szereti a kisebb halakat,de haverom látta amikor egy mocsári teki békából evett a parton :D
2017. jún. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gorogteknost kerdezte, az csak novenyt ehet. Sok tudatlan kereskedes/allatkert nincs tisztaban tartasaval, ezert gyumolcsoket es zoldsegeket adnak nekik, ami miatt 80-90ev helyett el a teknos 10-15evig, azt is kinok kozott. Emiatt deformalodik es lesz pupos altalaban a panceljuk.
2017. aug. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én görögtekim is harap. :(

Egy ideig egyáltalán nem csinálta, aztán elkezdte, és azóta ez van.

Most nagyon aggódok érte, mert elkezdte a saját mellső lábait is harapdálni.


Mi is kezdetben zöldségekkel és gyümölcsökkel etettük, mert zömmel az van itthon, de amióta olvastam, h azt csak ritkán szabad, igyekszem minél több zöldet adni neki, csak hát abból nincs olyan sok, amíg nem lesz melegebb és nem tud kimenni, ahol kedvére legelészhet...


Nagyon aggódom. Ez vajon mitől lehet?


Akkor néha napján sem kéne neki almát/ubit adni? Ha nincs más, akkor jobb ha kizárólag salátával és tyúkhurral etetem?

2018. ápr. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Közösségi oldalon van a Görög teknős tartók baráti köre - Testudo hermanni csoport. Csatlakozz, a fájlok között találsz rengeteg növényt, amivel lehet etetni őket.

Ilyenkor sem találsz neki tyúkhúrt, meg gyermekláncfűvet??? Én még télen is találtam, most meg telis tele van vele a kert, és az erdő. Csak keresni kell.


A zöldség és gyümölcs nagyon sokat árt a teknős egészségének. Persze a semminél jobb, de hosszútávon megölöd vele.

2018. ápr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!