Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szakállas agáma pár infó?

Szakállas agáma pár infó?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom hogy 1001 ilyen kérdés van itt de, pár dolog még mindig nem tiszta, és örülnék ha valaki hozzá értő segítene. : )


1. Egy 3 hónapos egyednek elég egy 90x50x40-es terrárium, vagy ez kb mennyi idős koráig elég neki?

2. Leírnátok hogy a különböző életciklusaiban hogyan kell etetni az agámát?( Azt tudom hogy fiatalkorában inkább rovarokat eszik, míg később áttolódik a zöldségekre, arra lennék kíváncsi hogy ti mikor és mennyit adtok neki?)

3.Ez a két lámpa elég lenne ekkora terráriumba?

[link]

[link]

4.A lámpák elég meleget csinálnak a terráriumba, vagy külön fűtést is szükséges beszerelni, és ha igen akkor azt mivel lehet megoldani?

5. Kalciumba minden etetésnél meg kell forgatni a rovarokat, vagy mondjuk napi több etetésnél elég mondjuk csak az egyiknél?

6.Mennyire zavarja a zaj az állatot?



2017. jún. 21. 22:06
 1/2 A kérdező kommentje:
A legtöbb kérdésre most már találtam választ, angol videókból.Már csak a lámpákra, meg a fűtésre lennék kíváncsi.
2017. jún. 22. 14:29
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha a lakás azon részét fűtitek, kell a fenének még pluszba a gyíknak is fűtés. Lámpa lehet egy erős fényű "sima" spot-villanyégő is, de a legjobb, ha UV-fényt is ad. Ismerősöm szakija(nőstény, ha ez számít)már 8 éve él, pedig "csak egy" reflektorlámpa(spot lámpa)ég a feje felett, és az nem UV. De nyáron ki kell tenni egy doboz-szerűségbe az udvarra vagy az erkélyre sütkérezni(nálunk egy nagy nyúlketrecbe szokott kitéve lenni. )
2018. jan. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!