Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen ithhon is kapható...

Milyen ithhon is kapható kígyókat lehet otthon tartani? Milyen fajták vannak amiket lehet kapni?

Figyelt kérdés

2017. júl. 22. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kígyóból a királypiton (ball python) az egyik legnépszerübb. 2 méternél semmiképpen sem lesz nagyobb.

Szelíd, könnyen tartható. Az egyedüli problémája az az esetleges táplálkozási zavar.


Akkor ott van még a brazil/kolumbiai szivárványos boa, Őket is egyszerű tartani bár a brazil nem mindíg kézhez szoktatható, illetve nehezebben.


Siklókból a gabona és királysiklók népszerűek. Színesek, a királyt csak egyedül lehet tartani mert kannibál.


Nekem a kedvenceim és szintén könnyen tarthatóak, csak ritkák a homoki boák, csak kicsit unalmas lehet az életmódjuk.


Terrarisztika plázán érdemes venni, nem kereskedésből.

2017. júl. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja és maguk az állatok nem drágák, álltalában 20 ezer Ft alatt lehet venni, de a terrárium és a megfelelő felszerelés egyszeri 100, de inkább 150 ezer Ft.

Utána heti egy egér / kígyó az ezer forint alatt van ha nem tenyészted.


Sokak szerint nem, de szerintem célszerübb már a kölyök állatott halott (fagyasztásból felolvasztott) egérhez szoktatni.

2017. júl. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Néhány száz fajta kígyó van amit tartanak itthon, valami közelebbi?
2017. júl. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ 😊
2017. júl. 22. 16:49
 5/11 anonim válasza:
Sávosfarkú sikló
2017. júl. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%
Én műkígyót vettem. Nem kell etetni, nem kell terrárium, nem szökik meg és nem öl meg. Megjegyzem....pár éve egy 6 méteres kígyót találtak a strandunk közelében. Szerencsére megfagyott a mínusz fokokban. Anno a média is foglalkozott vele.
2017. júl. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó, ha te ekkora barom vagy attólmég miért kell széttrollkodni más kérdését?
2017. júl. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Lyllus94 válasza:
kezdésnek én királypitont ajánlok :) nem drágák (a különlegesebb színváltozazok igen) könnyen kézhez szoknak, 130 centitől nem igazán nőnek nagyobbra. Terráriumot én 16ezerért vettem (hátterezett, használt) 80*40es alapú, kb 40-50 cm magas terrárium a minimum, de túl nagy sem jó, mert frusztrálhatja. spot izzóval fűtöm. mászóág jól jön, meg barlangocska, meg vizestál, amiben fürödni is tud. Én frissen leölt egeret adok neki, élőt nem ajánlom, sérülést tud okozni a kígyónak. Facen is sok csoport van, ahol tudsz venni állatot, felszerelést venni, kérdezni.
2017. júl. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm 😊
2017. aug. 8. 15:42
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudom hogy már nagyon rég tetted fel a kérdést de másoknak még jó lehet

Magyarországon elég sok felé kígyót lehet tartani de a fajták sokszínűsége beszerezhetősége még mindig nem közelít meg más országokat

Pár példa ami itthon kapható de ezek közül nem mind való kezdőnek

Boa constrictor

Homoki boa

Gabona sikló

Király sikló

Patkány sikló

Bika sikló

Fűsikló

Királypiton

Kockás piton

Szivárványos boa

Zöld fakúszó de ebben nem vagyok biztos

Talán ők a legnépszerűbbek most ennyi jutott eszembe ❤️

2020. okt. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!