Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Görögteknős tartása? (Többi lent)

Görögteknős tartása? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy görögteknőst. Hol lehet görögteknőst venni? Mennyibe kerül? Nagyon kezdő vagyok. Az állatkereskedésben 200FT 1l. Hány literes terráriumot vegyek? Mit adjak neki enni? 1 héten hányszor etessem? STB.

2017. aug. 19. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogok mindent leírni, mert minden fent van a neten, csak annyi az egész, hogy rákeresel. Tényleg mindent olvass el róla, mert ha ezt kihagyod, akkor utána jönnek majd a "kellemes" meglepetések.


Hol tudsz venni: kisállatkereskedés, tenyésztő, vatera és hasonló oldalak (sokan kínálják akár ingyen is a megunt állataikat)


Mennyibe kerül: 15 ezertől felfelé


Terrárium méret: Náluk az alapterület a fontos, egy kifejlett példánynak MINIMUM 1 négyzetméter alapterület kell. Tehát pl. egy 80x140x40-es (450 liter) terrárium elég lenne, de minél nagyobb annál jobb. Náluk nem fontos az akvárium magassága (a 40 centis magasság már elég), a lényeg hogy az alapterület minél nagyobb legyen. Ha erre az a reakciód, hogy nincs hely, vagy "felesleges" akkora, akkor mondj le a teknősről.


Étel: pl. gyermekláncfű, here, tyúkhúr, útilapu, zsálya (de kaphat zöldséget és gyümölcsöt is, de ezekből sem mindet eheti, a pontos adatoknak nézz utána)


Egy héten hétszer, vagy többször eteted.


Egyéb igény:

- nappali hőmérséklet: 28-30 fok (ezt melegítő lámpával érheted el)

- éjszaka 18-20 fok

- kell UVB lámpa

- kellhet vitamin is

- búvóhely, amiben kényelmesen elfér akár évek múlva is

- hőmérő

- megfelelő talaj

- nyárra érdemes kapnia egy kifutót az udvarba (a nagysága minimum 1x2 méter, árnyékolt és napos részekekkel, és minden egyébbel) - ez nyilván nem kötelező, de ha nincs rá lehetőséged, akkor szerintem ne vegyél görögteknőst.

- stb.


Ez így egyben baromi drága sajnos, ráadásul nagyon helyigényes állatok. És akár 30 évig is élnek, tehát komolyan gondold át. Meg amíg picik, persze elférnek kisebb helyen is, de akkor később nagyobbat kell venni, szóval jobban megéri azonnal a hatalmas terráriumot beszerezni. Az izzókat pedig rendszeresen kell majd cserélni, szintén nem olcsók. Nem lebeszélni akarlak, csak rossz nézni, hány állat él rossz körülmények között. Egy csomó vevő van, akinek azt mondják a boltban, hogy "persze, elég lesz az a száz literes akvárium élete végéig is" - de csak azért mondják, mert azt akarják, hogy minél több pénzt hagyj náluk, pont lesz@rják, hogy mi lesz az állattal. A görög teknős nyári kertben való tartása amúgy nagyon olcsó, inkább a benti az, ami megterheli a pénztárcát.


Ha komolyan gondolod, olvass utána. Ha meg úgy érzed, hogy ez túl sok pénz/idő/hely, akkor az állat érdekében ne vidd haza őt.

2017. aug. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én ügy gondoltam hogy veszek tenyésztőtől egy pár hetes görögteknőst és CSAK ÉS KIZÁRÓLAG AMÍG KICSI A TEKNŐS addig egy 40 literes terrárium-ba lesz. Veszek neki egy kicsi búvóhelyet a terrárium egyik oldalára a másik oldalra meg egy UV-B lámpát és talajnak valamit. Aztán ha megnő akkor veszek neki egy hatalmas terráriumot! És nincsen kertesházunk tehát a szobámban lenne az íróasztalon a teknős
2017. aug. 20. 13:49
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Huh, most hosszú leszek, aztán majd eldöntöd, hogy mit akarsz. Remélem jól döntesz.


Még meg sincs a teknősöd, de már fukarkodsz a hellyel és a pénzzel. Azt tudni kell, hogy egy kisállat megvétele előtt a leglelkesebb az ember, ilyenkor a legelnézőbb az összes költséggel, aztán később vagy fennmarad a rajongása vagy nem. Tehát most szeretnél a legjobban tartani görögteknőst, és már most nem akarsz szembesülni azzal, hogy mekkora hely kell nekik és hogy mennyi pénzbe kerül a tartásuk. Akkor mi lesz később?!


Nyilván beleteheted a 40 literesbe, mivel belefér. Sőt, még akár öt lépést is tud tenni benne! De gondolj bele, ezek a teknősök naponta 80-100 métert járnak be a természetben, évente akár 10-15 kilométert is. Semmilyen módjuk nincs arra, hogy jelezzék, hogy az életkörülményeik rosszak, egyedül az, hogy szépen lassan lebetegednek, aztán nagyeséllyel meghalnak, ha pedig nincs ekkora mázlijuk, akkor végigszenvedik az egész életüket. Szóval érted, nagy helyigényük van és nagyra is nőnek. Ha berakod őket kis helyre, akkor a kicsiben is túlélik, mivel mi mást tehetnének, de gondolj bele milyen érzés lehet nekik.


Plusz, ha az íróasztalodon akarod elhelyezni most, akkor az azt jelenti, hogy már most nincsen a szobádban/a házban máshol hely. Akkor mégis hol férne el szegény 2-3 év múlva, ha már most nicns neki hely? Ráadásul a legtökéletesebb benti terráriumban sem érzik magukat olyan jól, mint egy kinti kifutóban.


"Veszek neki egy kicsi búvóhelyet a terrárium egyik oldalára a másik oldalra meg egy UV-B lámpát és talajnak valamit." Önmagában az UVB lámpa nem elég, nem termel elég hőt. Kell mellé melegítőlámpa is (különben fázni fog és lebetegszik). A kettő együtt több tízezerből jönne ki. Ez nem egy olcsó hobbi. Meg a terráriumba kell háttér is, különben túlságosan kiszolgáltatottan fogja érezni magát, és a stresszbe belebetegedik. A háttér is minimum 10ezernél kezdődik (mivel nem matricás vagy ilyesmi háttérre kell ilyenkor gondolni, hanem műsziklásra.) Ezt ajánlatos legalább két oldalt megcsináltatni.


Amúgy nyugi, totál megértem, hogy miért kell görög teknős. Szerintem is hihetetlenül aranyos, ahogy a pici lábát kapkodja kiskorában, de ha te is szereted őket, akkor pont azért ne akarj neki rossz életet.


Ha nem hiszel nekem, olvasd el ezt: [link] Itt 1 négyzetmétert írnak a növendéknek (az durván 500 literes helyet jelent), és 2,5 négyzetmétert a kifejlettnek (az kb. 1500 liternek felel meg). Szóval én az előző kommentemben még alá is becsültem a helyigényüket.


Aztán: a görögteknős veszélyeztetett faj, csak CITES-engedéllyel tartható. Az engedély mellett pedig félévente meg kell újítatni az állat okmányait (képekkel), később pedig chip-et kell beleültetni. (tájékozódj pl. itt: [link] ). Tehát egy valamire való tenyésztő nem is engedné, hogy megvedd a teknősét, ha megtudná, hogy hogyan tervezed tartani, mivel védett állat.


Utolsó pár mondatom következik, ha egyáltalán olvasol még, és nem úgy vagy vele, hogy neked aztán senki nem mondhatja meg hogy mit akarj :D Szóval inkább tarts bettát. Az egy olyan hal, amelyik kifejezetten jól érzi magát kisebb akváriumban, tehát a 40 liter bőven jó lenne neki és még élvezné is. Emellett szépek is. Nézz utánuk, ha érdekel.


Bocs, a hosszú szövegért, de remélem belátod, hogy igazam van és nem lepontozol, hanem inkább megköszönöd.

2017. aug. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

persze, vegyel egy teknost h jol megkinozhasd....


ekkorara no: [link] [link]


szerinted elferne az iroasztalodon? vagy ha mar nincs hely,akkor kidobod az erdobe vagy mi?


ilyen ha jol van tartva: [link]


szerinted egy ekkora hely hol fog elferni a szobadban?


alapvető dolog h nem veszünk olyan állatot amit nem bírunk rendesen tartani

2017. aug. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én csak addig tartanám 40 literesbe amíg kicsi. És aztán vennék neki nagyobbat. A hátteret azt nem igazán értem de ha a teknősnek megnyugvást jelent... + Van 1 egynégyzetméteres h szoba a lakásban amit semmire sem használunk+ egy ilyen kagyló alakú medenceszerű amit megtudnák csinálni az erkélyen kertitónak + olyan az erkély hogy kerítés van az alján is tehát még ha néha (jó időben) tudna ott FELÜGYELETTEL MÁSZKÁLNI.
2017. aug. 20. 19:15
 6/12 A kérdező kommentje:
Vagy a szobámban (elég nagy) elkerítek neki 1-2 négyzetméternyi részt. Természetesen nem a földön mászkálna a teknős
2017. aug. 20. 19:17
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja és csak szülinapomra kaphatnának meg 6 hónap múlva
2017. aug. 20. 19:18
 8/12 anonim ***** válasza:

"egy ilyen kagyló alakú medenceszerű amit megtudnák csinálni az erkélyen kertitónak"


Minek neked kerti tó?

2017. aug. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat kifutóra gondoltam
2017. aug. 20. 19:33
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja is azt kifelejtettem hogy van egy halfmoon bettám
2017. aug. 20. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!