Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy győzzem meg őket? (többi...

Hogy győzzem meg őket? (többi lent)

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta szeretnék valamilyen állatot a szobámba. A szüleim viszont nem akarják pedig régen nekik is voltak állataik.

Most nagyon megtetszettek a leopárd gekkók, de nem tudom hogyan vegyem rá őket. Ötletek?


2017. aug. 28. 23:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
fenyegesd meg őket karddal
2017. aug. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Hány éves vagy? Értesz valamennyit a gekkókhoz? Hogy épp nagyon megtetszettek, egy kisebb gyereknél nem garancia semmire. Valószínűleg nem akarják, hogy a nyakukon maradjon, vagy hogy ott büdösödjön, ha elhanyagolod.
2017. aug. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

Kezd valami egyszerűvel. Egy kisebb akvárium pár hallal. Ebbe még valószínűleg bele fognak menni. Aztán ha látják, hogy nem döglenek ki 2 hét alatt a halak, hogy foglalkozol velük (nem 1-2 hónapig, hanem 1-2 évig), akkor könnyebben fognak engedni valami komolyabb odafigyelést igénylő állatot is.



Az egyébként megvan ugye, hogy egy gekkó nem az a társasági állat, mint egy kutya vagy macska, hogy fél napokat lehet nyúzni?

2017. aug. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
a gekkó nem kezdőknek való!
2017. aug. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%

Hát rossz állattal akarsz kezdeni.

Halakat nem ajánlok kezdésnek, azért nem, mert sokan 25-30 literes kínzókamrákba beledugnak vagy 4 aranyhalat, vagy olyan halakat tízesével, amik minimum 100 literesben tarthatóak ugyanilyen számban. Nem úgy van az, hogy majd elúszkálgatnak gond nélkül. Inkább hörcsögöt ajánlanék. Az jól elvan és cuki is, simogatható. És az nem is él hosszú évekig. Így ha továbbtanulás miatt elköltöznél otthonról pár év múlva, akkor nem marad szüleid nyakán.

De ha szüleid nagyon ellenzik, majd lesz állatod, ha külön költözöl.

Gondolom tudják, hogy úgyis rájuk maradna majd és mondjuk egy gekkót nem sok szülő akarna gondozni. Vagy egyszerűen nem férne már bele egy állat a költségvetésbe. Mert bármilyen állatot is akarnál tartani, nem 2 forint.

2017. aug. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
10%
A gekkó (és a halak se) nem túl jó ötlet így kezdésnek, viszont én a hörcsögöt sem javaslom. Sokan azt hiszik, hogy egyszerű tartani, ami részben igaz is, de a felszerelésnek ára van, még egy törpehörcsögnek is minimum 60*40 cm-es ketrec/terrárium kell, és tápból sem jó akármelyik, ha pedig beteg lesz, a gyógyítása nem olcsó. És egyébként is éjszakai állat, rosszul viseli, ha napközben felkeltik. Szerintem nrm igazán van olyan háziállat, amelyiket a szüleid támogatása nélkül felelősségteljesen tudnád tartani, inkább megbeszélhetnéd velük, hogy mi a konkrét problémájuk egy háziállattal, lehet, hogy nyomós okuk van. :)
2017. aug. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
Boven eleg vagy te is.
2017. aug. 29. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért nem akarják hogy állatot tarts? Mennyi idős vagy?
2017. aug. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok. Állataim már voltak régebben(kutya,macska,nyúl,papagáj) csak ők kint az udvaron. És a szüleimnek azzal van bajuk, hogy behozzam őket.

Régebben hörcsögöt szerettem volna, de azt teljesen kizárták, mert hogy büdös.

2017. aug. 29. 10:26
 10/11 anonim ***** válasza:

A gekkóval mi a baj? Amúgy ha a szobádban lesz,akkor mit zavarja őket,hogy van-e szaga,vagy nincs. Amúgy ha redszeresen takarítod nincs komolyabb szag. Ennyi erővel mondhatom,hogy az embernek is van testszagja...Fura egy szüleid vannak...nálunk sokminden megfordult már,sose volt gond a szag miatt,mert nem hanyagoltam el őket.

Ha komolyan gondolod a gekkót,hoszzútávra,akkor mond meg nekik,hogy gondozni fogod,meghát nincs szaga. Válassz egy könnyebben tartható fajt(ha van olyan) olvass utánna,szerezz be mindent,érdeklődj gekkó tartóktól,hogy mit hogyan kell. Én nem látom semmi akadáját.

2017. aug. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!