Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzzem meg őket?

Hogy győzzem meg őket?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy kiskutyát de a szüleim nem engedik mert panelba lakunk, mondjuk ezt meg is értem de van 2 oszt. társam akiknek van 1-1 kutyájuk pedig ők is panelba laknak.

Azt is mondtam hogy legyen a nagyszüleimnél de ők sem akarnak kutyát, pedig családi házban laknak. Anyukámnak a testvérének is van családi háza mégsem akar.

Nem tudom hogyan érjem el valamelyiküknél hogy legyen kutya.



2015. dec. 12. 23:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nem sok esélyt látok ra.

A kutya terhe nagyrészt a szüleidre hárulna, az pedig az ő döntésük, hogy be ttudják/akarják- e vállalni.(Orvos, megfelelő kaja, felelős kiválasztás, remélem tudod hogy egy fajtatiszta kutya 100 ezertől indul, vagy van menhely-gyepi-fajtamentés)

Te fel fogsz még suliba menetel előtt kelni, hogy levidd?

És ha több tanulnivalód lesz? Ha fontosabbak lesznek a haverok, vagy egyetemre mész? A kutya nem 4-5 évre szól, hanem hosszútávra. Ezt pedig anyukádnak-apukádnak kell eldönteni, akarják-e ezt a felelősségget.

2015. dec. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
Egy kutyának, hogy jól érezze magát, szerintem szüksége van egy kertre/udvarra, ahol kedvére futkározhat, egy panelben ezt nem tudnátok neki biztosítani, így csak szenvedne szegény. De nem kell lemondanod az állattartásról, kisebb testű állatokat tarthatsz, pl. rágcsálóféléket, terráriumban tartható kisebb hüllők, puhatestűek, halas akvárium stb. Inkább ilyenekben gondolkozz, szerintem a kutya meg a macska nem panelba való állat.
2015. dec. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Nem feltétlen kell egy kutyának kert,ha megfelelően levan rendszeressen mozgatva!

Hány éves vagy amúgy?

Talán ha egy kis állatot megengednének valamellyest megtudnád neki mutatni h gondoskodsz róla,és a kutyárol is fogsz.

Ha nem eggyeznek bele nem tudsz mást tenni mint várni addig amig nem költözöl külön. Esetleg menhelyi v ismerőseid kutyáit sétáltasd,így könnyebb lessz kivárnod és pl a menhelyeknek nagy segítség.

Az én lányom 1éves ,de soha nem lessz ilyen gondja. Nekem mindig is volt kutyám és az életem része. Most van egy Argentin Dogunk.

2015. dec. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hogy a családod többi tagjánál legyen kutya, akik kertesben laknak, de nem akarnak, azt sehogy ne is próbáld elérni. Nem lenne, aki törődik vele. Nem szabad senkire ráerőltetni egy állatot.

Természetesen panelben is lehet kutyát tartani. Viszont minimum naponta háromszor le kell vinni, reggel kb. 20 perc-fél óra, délután és este is, ideális esetben pisilni még késő este is.

A délutáni és esti sétából az egyiknek hosszabbnak kell lennie, másfél-két órásnak, amikor játszhat más kutyákkal, futhat szabadon, tanultok stb. Ezt minden nap, az év 365 napján biztosítani kell számára, akkor is, ha beteg vagy, ha szünidő van, ha szakad az eső stb. És 10-15 éven keresztül mindennap.

Amíg a kutyus kölyök, addig nem szobatiszta. Eleinte két óránként kellene levinni, hogy minél hamarabb szobatiszta legyen, de így is beletelik pár hónapba. Addig sok pisi és kaki feltakarítása várna rád a lakásban.

Emellett a kutya pénzbe is kerül: etetés, oltások, bolha-és kullancsirtó, féregtelenítő, betegség esetén állatorvosi kezelés.

A szüleid ezeket mind tudják, és gondolom, nem akarják ezt vállalni.

Nem tudom, mennyi idős vagy. Próbáld bebizonyítani, hogy mennyire szeretnél kutyát a következőkkel:

- eljársz menhelyre minden hétvégén önkéntesként sétáltatni

- minden reggel felkelsz fél órával hamarabb, és lemész sétálni egy félórát (hétvégén is, kora reggel)

- suli után feljössz, és rögtön lemész fél órát sétálni

- estefelé lemész másfél órát sétálni

Teszed ezt minden nap kitartóan. Lehet hülyén hangzik, de így talán látják, mennyire eltökélt vagy és képes lennél ezt csinálni.

Ha van zsebpénzed, elkezded gyűjtögetni.

Kéred a szüleidet, menjenek veled menhelyre ismerkedni a kutyákkal, sétálni velük stb.

2015. dec. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Hány éves vagy amúgy?"

Érdekes, rögtön ez a kérdés jutott eszembe nekem is, mert a megnyilvánulásod alapján vagy nagyon fiatal vagy, vagy nagyon buta. No, feltételezzük az előbbit! :)


Érdekes, hogy annyira szeretnél kutyát, de a két osztálytársadat, akinek panelkutyája van, még nem faggattad ki, hogy milyen költségekkel és kötelezettségekkel jár a kutyatartás, pedig érdemes lett volna. Azt mondják a szakemberek, hogy a kutyák egy 2-3 éves gyerek intelligenciájával rendelkeznek. Kb. hasonló felelősség is:

* folyamatosan tanítani kell,

* 3-4x kivinni wc-zni (ha panelkutya)

* (kerttől függetlenül) kell neki minden nap 1 hosszú séta, ahol új élmények érik, ahol póráz nélkül is szaladgálhat, ahol találkozhat és játszhat más kutyával

* oda kell rá figyelni, hogy egészséges kajákat egyen (csak hogy be tudd lőni a mennyiséget, unokatesóm 8-9 kg-s kutyája havonta 7,5 kg kutyatápot eszik, a Brit Premium 800Ft/kg... számold ki!)

* parazitamentesítés (Advantix-szal érdemes számolni, mert az szúnyog elleni is hat)

* orvos (oltások + vészhelyzetek. Pl. egy ultrahangos vizsgálat 13ezerFt és akkor ez még nem is egy felnyitós, életmentő nagyműtét.)

* nem lehet felügyelet nélkül 8-9 óránál tovább otthon hagyni: pl. meg kell oldani a kutya elhelyezését, amíg az ember nyaral, de olyan mindennapi dolgokban is megmutatkozik, hogy meg kell oldani, hogy valaki levigye/kiengedje egy gyors wc-zésre, amikor munka/iskola után elmennétek még bevásárolni stb.


Ezek után nagyjából belátható, hogy miért nem akar olyan ember a kedvedért kutyát tartani, akinél nem laksz életvitelszerűen, nemde? (:


A saját szülő, saját lakás az más kérdés. Ezt a követelőzést élből el kellene felejteni, erre a legtöbb szülő khm... meglehetősen rosszul reagál. Az lenne az alap, hogy leülsz velük szépen, nyugodtan elbeszélgetni, hogy MIÉRT nem szeretnének kutyát. Vannak olyan dolgok, amiken nem lehet változtatni (nincs pénz, vagy van csak másra szánják), de szerencsére olyan is van, amin lehet ("mert büdös", mert nem tartanak elég felelősségteljesnek).


Teljesen támogatom #3 és #4 ötleteit:

* a menhely nem csak azért jó, mert segítesz néhány kutyán, hanem értékes tapasztalatokat is szerezhetsz (pl. találkozhatsz mindenféle temperamentumú kutyával), de a szüleidnek is bizonyíthatod vele a felelősségteljességedet, kitartásodat (pl. tálmosás, kutyaházba beszalmázás, levélgereblyézés is menhelyi feladat)

* Sétáltatósat játszani dettó, magadat is kipróbálhatod, hogy hogy bírnád a kutyás életvitelt

* Érdemes bújni a kutyás szakirodalmat is: ugyanis sokkal meggyőzőbb az érvelésed, ha nem csak azt tudod elmondani, hogy lehet kezelni a szüleidet aggasztó problémákat (pl. hogy ne menjen be a szobájukba, hogy ne rágja szét a vadonatúj Armani cipőt vagy ne egye meg a karácsonyra szánt tarjaszeleteket a konyhapultról), hanem azt is meg tudod mondani, hogy HOGYAN oldanád meg őket.

^Erre a tudásra, ha komolyan gondolod a kutyázást, úgyis szükséged lesz előbb-utóbb.

* Esetleg az is nyomhat a latban, ha találkoztok néhány jól nevelt, benti kutyával. (Legalább is nálunk, ahol a szülők ahhoz vannak szokva, hogy a kutya egész nap kint van a kertben, ugat és szarik, segített. Lett egy olyan ismerősünk, aki bemutatózik a kutyáival, mi meg egyszer épp belecsöppentünk a napi gyakorlásukba - az úgy eléggé helyre tette a kutyák nevelhetőségéről alkotott képüket.)

2015. dec. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Valkaiss válasza:

Ne akarj!

A kutya sajnos nem való panelbe. (Bár megértelek, mert régen én is akartam, szintén panel). De azóta lett egy barátom, akiknek van. Hát ne tudd meg, a srác nem csinálhat szinte semmit tőle, mert reggel 6-kor, délután 3-kor meg este 8-kor neki kell sétáltatnia.

Kb. a kutyához van igazítva a kapcsolatunk :D cuki, de én ilyet semmi pénzért nem vállalnék be.

2015. dec. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez. :/
2018. jún. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!