Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Lehet rakni mocsári teknős...

Lehet rakni mocsári teknős mellé ékszerteknőst?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem mert nem szeretném ha megölnék egymást :(
2010. máj. 27. 06:19
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
A mocsári teknős védett állat, tilos befogni és fogságban tartani. Úgyhogy engedd el ott, ahol fogtad.
2010. máj. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A mocsári teknős védett, úgyhogy ezt senki nem tudja megmondani...

Az állatketben ugyan elvannak egymás mellett, de ott hatalmas tóban vannak, arról nem is beszélve, hogy oda általában a sérülteket viszik...

Egy kis helyen bántanák egymást, az ékszerteknős agresszívabb.

Nekem két vörösfülű ékszerteknős van együtt és etetésnél megesik, hogy megharapják egymás fejét.

Na meg nem tudjuk, hogy mekkora a mocsári teknős, ha beteszel mellé egy kis ékszertekit, lehet másnap fej és labak nélkül találnád.


Jobb lenne annak a teknősnek, ha elengednéd egy tóban, ahol van több is, biztosan szép nagy családja lenne! :)

2010. máj. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
csatlakozom az első hozzászóló véleményéhez.
2010. máj. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elvannak együtt rövidtávon, de a mocsári folyamatosan stressz alatt áll. Hosszabb távon elpusztul. Engedd el a mocsárit, tartsál különböző ékszertekiket.
2010. máj. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Még kicsike, és a járdán találtuk, nem tudjuk mit keresett ott de nagyon száraz volt és rémült ezért hoztuk haza, azóta itt van és nagyon jól érzi magát, és imád enni... gondoltam jó lett volna neki egy társ.
2010. máj. 27. 19:48
 6/9 anonim válasza:
100%
Érdekes és nagyon szép történet de attól még védett állat tehát és sajnos bármien jól elvan ne biztos hogy jó neki. Én tényleg nem akarlak támadni de lehet hogy jobb lenne ha megkérdeznél egy hozzáértőt és elvinnéd egy olyan helyre ahol tényleg nekivaló állapotban tud növekedni. Tudom és megértem mert ez a történet tényleg nagyon szép és nagyon jól teted hogy nem hagytad ott kiszáradni de ha akkor ezt azért teted mert megértővagy akkor most el kell engedned mert lehet hogy ez így nem jó neki.
2010. máj. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
34%
Szerintem a kérdésre kellet volna válaszolni mert így ez az egész már nem a kérdésről szól. Csak mindenki támadja. Tényleg védett állat tehát csatlakozom az előzőhőz. De ne tegyél mert a mocsári megenné az ékszert.
2010. máj. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A teknősök ha tudnak inni, nem száradnak ki jobban mint a gyíkok víz nélkül. Hüllők ugyanis. Más kérdés, hogy a mocsári teknős viziteknős, oda tud menekülni veszély esetén, és ott is szedi össze a táplálékát. Az ékszerteknőst nem eszi meg, csak ha sokkal nagyobb nála, de ez ha jól olvastam, akkor kicsi még. Engedd el valami közeli tónál, tartsál ékszerteknőst, vagy ami még jobb, pézsmateknőst. Az kicsi marad.
2010. máj. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, egy ismerősömnek van egy kis tava a háza mögött, oda el fogom engedni, de ilyen esős időben, háát nem is tudom, szerintem várok még egy kicsit amíg jobb lesz az idő addig etetem és gondozom :)


Vettem mellé egy ékszerteknőst de sajnos meghalt egy idő után, valószínűleg betegen lett véve, mert nem akart enni, amúgy semmit nem csináltak egymással. Azt hiszem utána nézek a pézsmateknősöknek mert olyanom még nem volt, és nem is akarok nagy teknőst, ezek a picik olyan aranyosak :)

2010. jún. 1. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!