Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Nagy ékszerteknősöknek akváriu...

Holamitimuti kérdése:

Nagy ékszerteknősöknek akvárium. Tisztítás?

Figyelt kérdés

Hello! Érdekelne hogy kifejlett ékszerteknősöknek egyrészt mekkora akvárium kéne? Másrészt hogyan lehet tisztítani? Nyilván megemelni nem lehet. Van olyan amin van leeresztő szelep? Pénz ésszerű keretek között nem számít.


Olyat szeretnék amin van szárazföldi rész és is.


Köszi



2017. okt. 15. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Én láttam olyan, legalább 60 x 80 cm alapterületűt, amiben olyan 1 arasz magasságban volt víz (kisebb szárazulat is) és egy hatalmas ékszerteknős. A tulajdonosoknak legalább 3 naponta teljesen ki kellett tisztítani az egészet (teknőst kiszedve), mert iszonyú bűz alakult ki addigra. A teknős volt vagy leveses tányér átmérőjű.
2017. okt. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az enyém 400 literesben van, úgy 150 liternyi vízzel. Az alja az úszótér és fent napozó van kialakítva. A takarítás macerás, mosott folyami homok az aljzat, aminek a felső rétegét sűrű szitán átszitálok. A vizet egy kis motoros szivattyúval szívom le, ami slaghoz csatlakozik, tavasztól őszig locsolom a kertet vele, télen a wc be engedem. Az üveget sósavas szivaccsal törölöm át. A feltöltés, hordóban 12 órán át állott csapvíz, átszivattyúzásával történik.
2017. okt. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lemaradt: az akvárium 120X60X59 és 25cm a teki
2017. okt. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy kifejlett egyednek ~350 liter felett ideális. Mivel neked több is van (az is fontos, hogy pontosan mennyi, mert egy sima többesszám jelenthet kettőt vagy ötöt is, és nagyon nem mindegy), ezért ez a minimumhatár már inkább ~500 körül van, de ez attól is függ, hogy hány állatról beszélünk és hogy milyen neműek.


Tisztítani külső szűrővel lehet, a vízcseréket pedig úgy oldod meg, hogy csővel leszívod a felesleget. A szárazföldi részt neked kell kialakítanod, például úszó szigetettel vagy úgy, hogy az akvárium tetejét átalakítod szárazföldivé, úgy hogy ne a vízből vegye el a helyet. Egyáltalán nem olcsó projekt sajnos.

2017. okt. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 540 literes volt 400 liter vízzel. Itt kezdődik kb. egy darab felnőtt ékszerteknőc élőhelye. Bődületes butaság, hogy három naponta kell tisztítani. Megfelelő külső szűrőt kell venni és nem fog beposhadni a víz. Én kb. 1 havonta csináltam 40%-os vízcserét és 2-3 havonta nagy takarítottam. Ekkor mindent ki az aksiból, mindent átmosni forró vízzel + a külső szűrőket kitakarítani. Fontos, hogy legyen megfelelő minőségű biológiai, kémiai és mechanikai szűrés. Sokat segítenek a vízinövények is (amelyeket amúgy is adni kell a teknőcnek), igazából amíg élnek ezek is részt vesznek a víz szűrésében bizonyos szempontból.


Szóval általam ajánlott legkisebb akvárium: 150x60x60=540 literes, 400 liter vízzel.


Külső szűrő: Tetra vagy Eheim termékek közül minimum egy 2400 lph (liter per óra) pumpateljesítményű szűrő kéne, akár két kisebb. Nekem két 1300 lph-s szűrte a vizet. Minél nagyobb a pumpateljesítmény, annál jobb. Az is fontos, hogy minél nagyobb legyen a vödörméret. A külső szűrőben az ilyen halas aksikhoz való dolgot, mint a bio ball meg aktív szén le kell cserélni matrix tropra és nem lesz gond.

2017. okt. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!