Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A görög teknősnek az uvb...

A görög teknősnek az uvb melegítőlámpáját milyen időközönként kell be, illetve kikapcsolni? Többi lent!

Figyelt kérdés
Karácsonyra kapok egy görög teknős (ellenzem a Vegyünk karácsonyra állatot! dolgot, de mivel ezt én kértem így úgyis megkapnám valamikor, csak így alkalomhoz van kötve, ráadásul mást nem is kérek!)Szinte mindent tudok a tartásáról, ( a szülinapomra, ami januárban van pedig Fodor Attila könyvét kértem, semmi mást=) ) csak azt nem, hogy a melegítő lámpáját hogyan kell használni. Annyit tudok, hogy ájszakára ki kell kapcsolni. Ha jól tudom. De nyáron kint lesz, gondolom akkor nem kell. +Még annyi, hogy a terráriumban hány foknak kell lenni? Lehetőleg olyanok írjanak, akiknek van ilyen kis kedvencük. Előre is köszönöm!

2017. nov. 3. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, még olvasgass kicsit, mert az UVB meg a melegítőlámpa, az két tök külön dolog. Az UVB nem melegít, hanem (nevéhez hűen) UVB fényt ad :)

Éjszakára nyilván le kell kapcsolni, mert éjjel a Nap sem süt. A legjobb ha veszel 1-2 ezer forintos időkapcsolót, és akkor nem kell kapcsolgatni.

Terrárium hőmérséklete: a hidegebb részen legyen 20-25 fok, a meleg részen (melegítőlámpa alatt) 36-38. Közte lesz egy átmenet, és majd a teknős eldönti, hova akar menni. Éjjel se legyen azért 20 fok alatt a terrárium.

Azt ugye tudod, hogy jövőre egy ilyen teknősnek már egy legalább 100x60-as terrárium fog kelleni? (de inkább nagyobb)

2017. nov. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A lenyeget leirtak elottem.

A legjobb az lenne, ha 12ora vilagitas, es 12ora megvilagitas nelkul lenne. Remelem azt is tudod, hogy az UVB lampat 2-3havonta cserelni kell, mivel elveszti az erejet, hiaba vilagit.

2017. nov. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy az UVB nem melegít, bocsánat meg voltam zavarodva! =D

Köszönöm a válaszokat, sokat segített! A terráriumot 120X70-80 centisre tervezzük, és kint is lesz jó nagy helye, még ennél nagyobb, mert nagy kertünk van, és sok a félárnyékos hely. Ekkora terrárium jó lesz neki?

2017. nov. 5. 18:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Nagyon jó helyen lesz nálad. Fodor Atilla könyve nagyon sok tanácsot ad, a legjobb abból tanulni. Facebookon is beléphetsz teknősös csoportokba (Teknősbarátok, Görög teknős tartók baráti köre), és onnan is lehet sokat tanulni (:
2017. nov. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam. =)Köszönöm! :)
2017. nov. 23. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!