Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Beteg lenne a kaméleon?

Beteg lenne a kaméleon?

Figyelt kérdés
Van egy kb. 1 éves nőstény kaméleonom és nem rég rakott le áltojásokat, azóta nem eszik és nem is nagyon mozog. Csak ott van az ágon és be van csukva a szeme. Kaját kapott eddig mindig, be is poroztam. Tegnap elég rosszul nézett ki, be volt esve a szeme, nem reagált szinte semmire. Adtam neki vizet, elkezdett inni, azóta jobban néz ki, aktívabb. De még mindig aggódom érte egy kicsit. Ötletek? :(

2017. dec. 30. 09:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Face, kaméleon fanclub ők segítenek
2017. dec. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Úgy hallottam, nagyon megviseli őket a tojásrakás. A sorozatos áltojásrakásba akár bele is pusztulhat, annyira legyengül.

Hogyan csökkenthetjük a tojástermelés valószínűségét:

- Ne etessük túl az állatot, mivel ezzel elősegítjük a tojások képződését.

Élete első hat hónapjában adjunk nekik normál mennyiségű eleséget, de később csökkentsük a napi mennyiséget, vagy 2 naponta etessünk. (Ez utóbbi nem árt meg neki.) A változatos, jó élő eleség természetesen alap.

- Segítsük elő, hogy a nőstény sokat mozogjon (a természetben is állandóan járkál). Ha nem járkálnak eleget, elhízhatnak, és az izomfejlődésük sem lesz megfelelő. A fitt nőstények könnyebben rakják le tojásaikat.

Javasolt az eleségállatok szabadon engedése a terráriumban, - ezzek is ösztökélve a kamit a mozgásra - ahelyett hogy edényből etetnénk állatunkat.

[link]

2017. dec. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. dec. 30. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!