Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi lehet annak az oka ha az...

Mi lehet annak az oka ha az ékszer teknősömnek habos a vize a akváriuma szélén?

Figyelt kérdés
Kitakarítom neki a helyét , egy-két napjára olyan jelenik meg mint ha habos lenne a vize. Ez talán valami bajhoz vezethet? ráadásul etetéskor nem is a helyén eszik hanem egy külön kannába , utána meg le mosom őt!
2018. jan. 10. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:

A teknősnek is klórtalanított, állott víz kell a vízcseréhez, és a medencében kell lennie szűrésnek.

Ha ez megvan, de így is habos lesz a víz lehet, el kellene gondolkodni nagyobb akváriumon.

(Azért remélem nem csap alatt mosogatod a teknőst, és az etetőjében sem frissen a csapból engedett víz van..)

2018. jan. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen frissen engedett vízbe etetem a helye tisztitasanal még úgy szokom csinálni h a vizet el osztom kettő felé egyikbe kimosom a filtert meg az aljzat követ utánna azt ki öntöm a másik felét vissza teszem és így fel töltöm frissen eresztett vízzel ez baj??
2018. jan. 11. 09:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Ugye nem klóros csapvizet töltesz bele?

Egyébként hány literes az akvaterrárium?

2018. jan. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A teknősnek erős szűrés kell, amit belső szűrő nem bír el.

A vizet csak klórtalanított, szobahőmérsékletű vízzel cseréljük, etetésnél is klórtalanítunk.

Nálad a habzás valószínűleg egy kezdődő jelzés, hogy kezdi kinőni a teknős a medencéjét.

2018. jan. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
de kloros a a viz, ha jol tudom 60 liter de nem vagyok benne biztos
2018. jan. 11. 22:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Klórtalan víz kéne nekik. 60l-es akvárium még lehet, hogy jó, de később egy teknősnek minimum 450-500l kell.
2018. jan. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!