Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hány évig él egy zöld leguán?

Hány évig él egy zöld leguán?

Figyelt kérdés

2018. febr. 5. 11:52
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és látszani fog rajta, ha majd elkezd öregedni? Ha igen, milyen módon?
2018. febr. 5. 11:53
 2/6 anonim ***** válasza:

Ráncos lesz és megőszül...

Most komolyan....

2018. febr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem arra gondoltam(hmmm ez a humor de fura). Arra gondoltam, hogy például esetlenebb lesz-e a mozgása, ha nagyon öreg lesz már(Amúgy 20-25 évig él, épp most olvastam)
2018. febr. 5. 13:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Gondolom lassabb lesz.
2018. febr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Zöld leguánt igen nehéz jól tartani.

Mivel megnő 2 méteresre, félszobányi hely kell neki.

Megfelelő fűtés, UV világítás.

Túlnyomó többségben szedett zölddel kell etetni, a salátán-uborkán tartott leguánok nem élnek sokáig, és addig is szenvednek.

Mindezek miatt igazából nem releváns, hogy meddig él egy leguán, mert a fogságban tartott példányok többnyire sokkal előbb elpusztulnak valamilyen metabolikus csontbetegségben (aka "angolkór"), illetve a nőstények a tojásvisszatartás miatt is sokszor.

De amúgy igen, ha normálisan vannak tartva, elélnek bőven 20 évig. De én ilyet még nem láttam.

Ezért próbálok mindenkit lebeszélni a zöld leguán tartásáról.

2018. febr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nálam pont úgy van tartva, ahogy az utolsó írta. Csak kíváncsi voltam rá, hogy mennyi ideig élnek ezek a gyíkok.
2018. febr. 6. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!