Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Zöld vízi agámát kaptam...

Zöld vízi agámát kaptam ajándékba egy ismerősömtől, de az egyik körmének hiányzik egy darabja. Baj lehet ez?

Figyelt kérdés
Az egyik első lábán a "hüvelykujján" a körme kis apró hegye nincs meg. Nem feltűnő dolog ez, de okozhat később ez bajt neki? Illetve visszanő? Kb 25 centis gyík....

2018. márc. 7. 08:31
 1/2 A kérdező kommentje:

Mindent beszereztem a tartásához; terrárium, lámpa, fűtés stb.

Illetve honnan lehet tudni, hogy nőstény vagy hím-e?

És megszelídül?

2018. márc. 7. 08:33
 2/2 anonim válasza:
A körme miatt nem lesz semmi baj. Nem tudom hogy vissza tud-e nőni,ammenyiben nem szakad ki az egész és jól tudom akkor visszanő. A hímnek a kloákájánál nagyobb korában látható két kisebb dudor (herék). A kézhez szoktatás egy nagyon hosszú folyamat. Miután megszokota helyét próbáld meg csipeszről eteni és szépen lassan közeledni felé. Sok idő és türelem kell hozzá, de nem minden állattal sikerül megcsinálni. Ha kezes azt meg ne úgy képzeld el hogy szereti a simogatást, hanem inkább valamennyire eltűri hogy hozzáérsz. És mindig előröl nyúlj hozzá lassan.
2018. márc. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!