Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Eddig rosszul rekonstruáltuk...

Eddig rosszul rekonstruáltuk volna a dinoszauruszokat?

Figyelt kérdés

Az alábbi link arról szól, hogy hogy néznének ki a modern állatok rekonstrukciói, ha úgy rekonstruálnák őket, mint mi a dinoszauruszokat.

Hiszen ha belegondolunk, majdhogynem mozgó csontvázakként rekonstruáljuk őket, csak rajzolunk rájuk bőrt is. Persze amíg nem találunk pl. zsírt, addig csak erre tudunk hagyatkozni.

Szerintem nagyon érdekes.

[link]



2018. márc. 7. 10:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szerintem egyébként főleg azok voltak a tollasak, amiknek nélkülözhetetlen volt az udvarláshoz vagy olyan hideg környezetben éltek, hogy kellett, ami melegen tartja őket.
2018. márc. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A Kulindadromeus-nak a legújabb kutatások szerint nem voltak tollai, csak erősen és furcsán módosult pikkelyei. Ebben a videóban el van magyarázva a dolog, és a tanulmányok címe is benne van a videóban: [link]
2018. márc. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Azzal viszont egyetértek, hogy a Jurassic Parkban túl sovány a T. rex (néhány egyéb hibája mellett), mert több helyen erősen látszanak a csontjai, a fején pedig a koponyaüregek.
2018. márc. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Oké, köszi a videót. Megnézem.
2018. márc. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

#11 Én is így gondolom. Én még azt is valószínűnek tartom, hogy a tollak mennyisége évszakonként változott.

#13 Hát igen. A Jurassic Worldben is elég sovány volt, amikor az Indominus leteperte a földre és megpróbálta elharapni a torkát, akkor a bordái is jól látszódtak.

2018. márc. 18. 09:41
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem ábrázolták rosszul őket régen. Az mondjuk tény, hogy előfordult, hogy túl kevés izmot kaptak.

Utóbbi tíz évben kezdtél el ezt a baromságot, mint a tollak nyomatását csúcsra járatni. Mire nincs semennyi bizonyíték. A linkelt oldalon pedig az all yesterdays nevű kandalló szökevény szerepel, mely a legótvarabb, tudománytalanabb firka ami az utóbbi fél vagy száz évben született.

2021. aug. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Thunderfairy ***** válasza:
A tehén ábrázolás nem is annyira rossz kérdező az általad adott linknél. Egy alultáplált tehén hasonlóan nézne ki.
2021. okt. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!