Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » SOS! Holnap vagy azután kapok...

SOS! Holnap vagy azután kapok egy kaméleont. (Kérdések lent) Mit csináljak?

Figyelt kérdés

"Magyarázat": Holnap vagy holnapután lesz egy kaméleonom. Már tudom hogy kell neki hüllőlámpa meg UV-B. Nekem volt egy teknősöm annak egy hüllőlámpája. De most eltűnt az égő!!! Megvan maga a lámpa. (Nyár van most) azt mondta az a csávó akitől majd megvesszük a kaméleont hogy mivel nyár van ezért elég ha később vesszük meg a hüllőlámpát. De az UV-B már megvan, csak az, hogy nem tudjuk mibe csavarni az égőt. Arra gondoltam, hogy az olvasólámpát kicserélem az íróasztalira, és az íróasztali lámpa égőjét meg kicserélem az UV-B égőre.

1.kérdés: ez jó ötlet?

2.kérdés:mi legyen a (hím) kaméleonom neve? Már gondolkodtam a Lime neven, de nemmm...

Előre is KÖSZÖNÖM!!!


2018. máj. 10. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Az UV-B lámpa csak fél évig ad ki UV-B-t, szóval fél évente cserélni kell. Fél év után már csak világít, és sokat fogyaszt, de UV sugarakat már nem ad ki. Ezt sokan nem tudják, pedig a legtöbb gyártó feltünteti a termékein.
2018. máj. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Saturnus27 válasza:
tudom kicsit későn de...nem jó mert azzal sok áramot fogyasztasz és 8- 20 ó ig égnie kellene tücsköt adj neki amíg fél év nem telt el reggel 5 este 2 tücsköt adj neki. mikor már 1 éves a 10 ajánlott. és időzítő kell. a neve gondolom megvan légyszi ha nálad élni fog legalább augusztusig írj tapasztalatot mert szeptemberbe én is kapok. sisakos kaméleont. előre is köszi
2018. jún. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az 1. nek és a 2. kommentelőnek!

2. kommentelő: Már van tapasztalatom. azt kell megvenni (mert én állatkereskedőnél vettem 2 kutya mellé) amelyik a LEGJOBBAN MÁSZIK! nem azt amelyik csak ott áll és még rád se néz. Már megvan a "kis" Cukika. szerintem csajszi. nevet nehéz volt neki adni mert változtatja a színét (amúgy senki ne úgy képzelje el hogy majd "átlátszós" lesz mert NEM! Olyan lesz az első szentem 1-2 hó ban hogy csak fehéres 1 szép színű csík az oldalán az enyémnek lila és rózsaszín. mindenkinek más.) így hát az én kaméleonomnak Limey (Lájmi) lett a neve. "kicsit" (amm nagyoooon) Falánk kis "dög" XD nézi a terra üvegfalán keresztül a tücskösdobozt. feggel délben este etetem. reggel 4et délben 2t este is 2t adok neki

Amikor kiveszed a terrából NE ijedj meg ha rádfúj (Tud harapni fog nélkül is. nem olyan nagyot mint a teknős. olyan mint a gyík. NYUGI NEM fáj) vagy inkább fújó hangot ad ki. meg felédkap. Gyorsan vedd ki. Én ezt tapasztaltam XD Remélem tudtam vlmit segíteni

2018. jún. 15. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!