Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy dinoszaurusznak mennyivel...

Hejesíro kérdése:

Egy dinoszaurusznak mennyivel nagyobb az ingteligenciája mint egy légynek?

Figyelt kérdés

2018. jún. 12. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Elég nehezen mérhető mindkét fajé... De vélhetően voltak elég "okos" dinók is.
2018. jún. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy a dinóknak volt agyuk, a légynek nincs.
2018. jún. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Ja, kérdés, melyik dínóról van szó. A nagy, békés növényevőket tuti ritkán vetette fel az ész, de a Troodon állítólag igen okos volt a többiekhez képest.


Egyes mai dinoszauruszok (pl. a holló) pedig nekem úgy tűnnek, hogy intelligensebbek, mint némelyik ember... Elég trükkös feladatokat is meg tudnak oldani. De lehet, hogy a régi, sokkal több ember által dinoszaurusznak nevezett dinoszauruszokra gondoltál.

2018. jún. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Ez a kérdés ugye nem komoly?
2018. jún. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy melyik dinoszauruszról beszélünk. Mert nem mindegy. Egy Stegosaurusnak 0,2-es IQ-ja lehetett, míg egy Troodonnak kb. 5,8.

Ez a légyhez viszonyítás meg remélem irónia :)

2018. jún. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Pontos adatokat nem találtam a két állat intelligencia hányadosát illetőleg, de azért nem olyan nehéz megmondani, ha összehasonlítsuk a két állatot. Utánanéztem a légynek, és az "életmódja" alcím alatt csak a táplálkozással kapcsolatos szokásait, és a terjesztett betegségeit írták, szóval valószínűleg több dolgot nem is nagyon végez szerencsétlen élete során. Mit ne mondjak, ez nem nagyon utal magas intelligenciára. Voltak kevésbé, és meglepően nagyon okos dinoszauruszok is. Vegyük példának kevésbé okos barátunkat, a Stegosaurust, és ahogy az előző válaszoló is leírta, szegénykém 0,2-es intelligencia hányadossal rendelkezett. Ami nem sok. Az életmódjáról elég egyszerű: csordákban járt, evett, ha megtámadták védekezett. Ez azért az evés-betegségterjesztés-szaporodáshoz képest okosabb állatra utal. Na most jöjjön az egyik legokosabb dínófaj: a Velociraptor. Ennek az állatnak nem találtam meg az intelligencia hányadosát. Nem is kell, mert ha megnézzük az életmódják, már azért tudunk következtetni. A velociraptor csapatban vadászott, kifejlesztett hangokat különböző helyzetekre, például ha vészhelyzet van. Erről többet megtudhatsz a Jurassic Park 3 c. filmből. Valahol hallottam, hogy egy velociraptor és egy mai nagyragadozó nagyjából ugyanolyan intelligensek. Nem tudom, hogy ez mennyire igaz, de tegyük fel, hogy van valóságalapja. És ha ezt összehasonlítjuk egy léggyel... Igen, a dinoszauruszok egy kicsit (sokkal) okosabb voltak a légynél. Sokkal-sokkal okosabbak.

Így összefoglalva még a "legbutább" dínó is okosabb volt a légynél. Sokkal.

Remélem kielégítő választ kaptál :D és ha téves adatot írtam, akkor sajnálom. Ezeket az információkat netről és könyvekből szedtem, de ahányféle dínó, annyiféle teória egyféle dínóról (xd):D

12/L

2018. jún. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
51%
Mondjuk dinók IQ jánál a Jurassic park 3 al érvelni elég erős XD
2018. jún. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!