Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Halottam hogy a teknősöknek...

Halottam hogy a teknősöknek kell UV fény de nekem olyan lámpám nincsen az baj ha egy kis időre ki teszem őket a napra? Nem kapnak napszurást vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
2018. jún. 14. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Napra lehet,de ne tűzőre,és " kint felejtettem vagy dolgom volt"

Bár barkácsolt házi tó,keritéssel?(Müanyag tóalapok hobbi boltba,fümag,fa kerités)

2018. jún. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A teknősnek állandó meleg kell. Ha kiteszed a napra és utánna beviszed a hidegbe megfog fázni.
2018. jún. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudsz venni UV fényes égőt simma egyszerű asztali lámpába is :)
2018. jún. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
UV lámpát kell venni, ha teknőst tartasz. Alapszükségletük. A napra ne tedd ki őket, nekik maguknak kell szabályozniuk, hogy mikor és mennyit akarnak a lámpa alatt (napon) lenni.
2018. jún. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyáron csinálhatsz nekik kinti kifutót (minimum 1 négyzetmétereset). Ha megoldod, hogy nap és árnyék is legyen a helyükön, valamint rendesen elkeríted őket, kint lehet őket hagyni. Legyen esővédett hely is, és így ha csak kicsit esik az eső, akkor is kint maradhatnak, jót tesz nekik. Az átmeneti kihurcolásnak nincs semmi értelme. Ha bent tartjátok, és nincs UV lámpája, nagy valószínűséggel hiánybetegségben szenved, mivel így nem tudja felbontani a szervezete az egyes szükséges tápanyagokat. Venned kell egy UV lámpát is, viszont ezt fél évente cserélned kell, mivel csak eddig ad ki UV fényt.
2018. jún. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!