Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Reális ugy kalkulálni egy...

Reális ugy kalkulálni egy teknőssel hogy majd egy év múlva veszek neki egy nagyobb akváriumot?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy a teknősök nagyon lassan nőnek akár több év mire elérik a kifejlett méretüket. Szeretnék egy pézsmateknőst ez ugye nagyon kicsi van otthon egy 30 literes akvárium ami ugye olyan kicsi hogy semmit nem lehet tartani benne. Elfogadható ötlet hogy először abba belerakom a kicsit majd veszek egy 50litereset ugy egy fél év mulva abba majd átrakom ha megnő és 1-2 év múlva egy 100 litereset a kifejlett állat(ok)nak?
2018. júl. 2. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
De mi értelme 3 akváriumnak, mikor 1 nagy elég lenne? Anyagilag semmi haszna, vedd meg rögtön a végső méretűt, ne pazarold a pénzt kisebbekre, amiket úgyis “kinő”.
2018. júl. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó ötlet, tudod miért? Mert majd csak halogatod, most ezért nem, most azért, most nincs pénz, most nincs hely, és ott fog vegetálni szerencsétlen élete végéig. Hidd el, nem egy ilyen esetet láttam. Arról nem is beszélve hogy minek dobod ki a pénzt három akváriumra amikor elég 1 is? És a 100 literes is elég kicsi szerintem neki, jobb lenne egy lapos 200 literes, azzal már lehet kezdeni valamit.
2018. júl. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Először is a 30literes akvárium már megvan csakugye az semmire nemjo max a porontyok nevelésére. Másodszor bőven megvan a pénz egy akváriumra mindig megyek nyári munkára 300at megkeresek minden nyáron a pénzzel se lenne gond de ha elég neki most a 30as akkor már inkább megveszem később kisebb tételekben, nem szeretem egyszerre elszórni a pénzem hogy utána ne maradjon semmi. Az 50es akvárium meg hát abban utána lehetne kísérletezni valami kisebb hal tartásával esetleg növényt termeszteni benne mert olvastam hogy a teki megrág mindent. De a lényeg: akkor lehetne ugy csinálni hogy most berendezem a 30asat egy kisteknősnek és mondjuk a kövi egy év során megveszek mindent neki akciósan aztán ha nagyobb lesz átpakolom?
2018. júl. 2. 20:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Amúgy baromira nem elég egy harminc literes akvárium most se neki? A legkisebb teknősnek egy standard 54 literes amit el tudok képzelni hogy elég kb fél évig, utána kell a nagy. Nem tudom hogy miért nem jó az neked hogy veszel egy normál 200 literes teknősös akváriumot külső szűrővel és mindennel ami kell, és nézed boldogan ahogy a kicsi szabadon úszkálhat, kényelmesen elfér és a természethez hasonló módon sok helyen van az élethez. Nem, te benyomorgatod inkább egy kis harmincasba, utána amikor már megfordulni se tud egy kis ötvenesbe, majd amikor szintén megfordulni se tud akkor akarsz csak nagyobbat venni.
2018. júl. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!