Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Hüllők

A kérdés

Lehet két különböző fajtájú hím hüllőt együtt tartani?

Azt tudom hogy, mondjuk leopárdgekkóknál azonos fajon belül a hímek általában megeölik egymást ha össze vannak zárva. Viszont lenne egy hím berber szkink, egy helyre raknám őt a hím leopárdgekkómmal, mivel ugye a vadonban is él egy helyen a két faj, igényeik hasonlóak, továbbá máskor aktívak. Agresszívek egymással fajon kívül a hímek?

Keress kérdéseket hasonló témákban: hüllő, leopárdgekkó, szkink, terrárium, terrarisztika

júl. 11. 23:19  Privát üzenet  

A válaszok
Nincs tapasztalatom ezekkel, de szerintem ne kisérletezz.

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont júl. 12. 09:35 Privát üzenet
Parus Ater nevű felhasználó válasza:

Szerintem nyugodtan meg lehet próbâlni, egy könyvben (talán hüllők a terráriumban, de valami hasonló című volt) olvastam is, asszem pont ezt a párosítást. Viszont mindenképp figyeld őket az első pár napban.

# 2/4Időpont júl. 12. 20:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem tekintette őt rivális hímnek a gekkó, viszont elkezdett rá vadászni :/, úgyhogy saját terkót kapott a szkink.

# 3/4Időpont júl. 13. 20:41 Privát üzenet
Csak tekit lehet összezárni valamilyen más hüllővel, de még akkor is fenn áll az idegeskedés problémája, szóval nem nagyon ajánlom

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont júl. 16. 20:58 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Amennyiben mindhárom kutya jólnevelt és szocializált, tartható együtt vagy nagyon különböző karakterűek? Amstaff, amerikai akita, malinois
Jó ötlet több különböző fajú teknős együtt tartása?
Különböző nemű leopárd gekkókat lehet úgy együtt tartani, hogy ne legyenek kicsik?
Ajánlott két különböző fajtájú, ivartalanított törpenyuszit együtt tartani? (Holland lógófülű/Oroszlánfejű) Ha igen kettejüknek mekkora ketrec kellene?
Lehet-e különböző fajtájú tengerimalacokat együtt tartani?
Ha 2 különböző kelvinszámú fénycsövünk van, amiket együtt használunk, akkor a kelvinszám az átlaguk lesz?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Hüllők rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!