Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kibírja így októberig? Elromlo...

Kibírja így októberig? Elromlott a teknősöm uv lámpája, anya azt mondta hogy októberben tud másikra adni pénzt, addig vigyem az udvarra napozni. Ki fogja addig bírni?

Figyelt kérdés
2018. aug. 11. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen fajta tekiről van szó?

Ha ékszer akkor amíg jo idő van kirakhatod a napra csak meg ne főjön arra figyelj tudjon elbújni és ne a déli kánikulába amugy esetleg egy használt ideiglenesen olcsóbban?

2018. aug. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hibrid vízi teknős. A sárga meg a pirosfülű keveréke van nekem. A használtat anya nem engedi mert annyival nem olcsóbb és nincs rá garancia sem.
2018. aug. 12. 08:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz, ha tényleg napi szinten tudod napoztatni.

Igazából a legjobb az lenne neki, ha kinn tudnátok neki helyet csinálni, kis tóval vagy medencével, szökésbiztosra, és tavasztól őszig kinn tudna lenni. Csak télire kellene benn lennie a (gondolom, nem túl nagy) terráriumában.

Használt UV lámpát ne nagyon vegyél neki, mert kb. 6 hónap után az UV kibocsátása drasztikusan csökken...

2018. aug. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sulikezdésig tudom vinni naponta, utána csak mikor hazaérek. Most voltunk kinn egy órát és kettő felé megint viszem. Kerti tavat nem tudunk csinálni, nagyon kicsi az udvar. Anya beáll a kocsival és marad egy járdányi hely az ajtóig meg egy pici virágágyás a szomszéd kerítésénél. Nem tudom mekkora az akváriuma, de jól elfér benne van helye úszni és a tetejébe van egy homokos műfüves napozó rész. Van benne még fekete sás (azt hiszem így hívják) is ültetve.

A felszerelést mind anya vette a zsebpénzemből van a teknős, és abból kell a kajáját vennem és nekem kell gondozni is.

2018. aug. 12. 11:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mennyi ideje használtátok azt az uv lámpát? Csak mert fél év után már nem sugároz UV fényt, akkor sem, ha még világít! Persze, októberig nem lesz semmi baja, viszont fél évente mindenképp cseréljétek a lámpát! Arra is figyelj, hogy ki ne száradjon, ha kiviszed napozni.
2018. aug. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!