Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kis teknős tartása?

Kis teknős tartása?

Figyelt kérdés

Ezt a szöveget kimásoltam viszont pont erre van szükségem. Hello! Nagyon szeretnék egy teknőst, de először meg kellene tanulnom, hogyan biztosíthatnék neki minél jobb életteret/körülményeket, ezért lenne 'pár' kérdésem: -Hány évig él egy jó körülmények között tartott teki:

-Melyik az a teknős amit ajánlotok kezdőknek?

-Milyen nagyra nő meg?

-Hogyan lehet megelőzni, hogy az akvárium bevízkövesedjen?

-Milyen időközönként kell takarítani?

-Télen MINDEN teknőst muszáj teleltetni?

-Kialakulhat-e valamiféle "kapcsolat" teknős és gazdája között?

-Egy nap hányszor kell etetni?

-Milyen zöldségeket és gyümölcsöket lehet neki adni?

-Heti hányszor hány élő halat kapjon?

-Heti hányszor kell etetni és mikor kell csökkenteni az adagokat?

-A fagyasztott hal mellé mit kaphat nasinak?

-Mennyit kell ennie a fagyasztott halból? Illetve fel kell szeletelni?

-Olvastam, hogy 'kicsit' büdi. Ez ellen lehet-e valamit tenni? Vagy legalábbis csökkenteni a szagosságot :D

-Mennyi idős kortól lehet kivenni, hogy mászkáljon kicsit a szobában?

-SZEMGYULLADÁS (azt hiszem ez a neve a betegségnek Oo)!! Hogyan lehet megelőzni?

Cuccok/felszerelés:

--Mekkora akvárium kell neki (úgy szeretném majd megvenni neki az aksit, hogy azok akkor is megfelelő legyen, mikor már elérte teljes méretét)?

-Az úgy jó, ha az akvárium száraz részét (ahová kimegy a vízből) infralámpával világítom? Ha nem, milyet vegyek? A lámpának mennyi ideig és hány fokon kell mennie?

-Milyen vitaminokat/vitamincseppeket adjak neki?

-Talajnak kicsi vagy nagy köveket használjak?

-Meddig töltsem fel vízzel az akvát?


Nos, egyelőre ennyi kérdés jutott eszembe :D Nagyon nagyon megköszönném, ha lenne egy olyan ember, akinek ha baj van, írhatnék privátban, és ellátna tanácsokkal. Teknőstartásban kezdő leszek...: /



2018. aug. 15. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Én főleg kígyók és gyíkok, pókok terén vagyok otthon, de van egy teknősöm is, szóval megpróbálok válaszolni :D


Sárga/vörös fülűt szoktak ajánlani, nekem görög tekim van.

Fajfüggő.

Sehogy, ha megtörténik ecettel le kell törölni.

Hát én úgy szoktam, hogy ha látom, hogy van kaki azt kiszedem és kész. Vizi teknősöknél gondolom kell szűrő és akkor ritkábban... de ezt nem tudom.


Egyiket sem kell.

Hát.. az enyém csak akkor jön felém ha van kaja.. szóval Fogatlan-Hablaty szintű kapcsolatot ne várj.

Naponta egyszer adok neki kaját, úgy hogy a régit kidobom, így mindig van előtte friss kaja. A vizét kb háromszor cserélem egy nap.

Az enyém kerti gyomokat eszik, néha valami gyümölcsöt. Többnyire epret. azt imádja.

passz, de szerintem nem kell élő.

mint mondtam, én naponta adok neki friss kaját.

zöldségeket,gyermekláncfű leveleket kap, de a lóherét is nagyon szereti.

passz, szerintem nem kell.

ki kell takarítani és nem kell hagyni hogy belerohadjon a vízbe...

én már kiskorában is kivettem, akár a kertben is elengedtem felügyelettel.

passz.

Passz, az enyém jelenleg 8centis páncélhosszal egy 80x50- es alapterületű terráriumban van. Jóidőben ki szoktam rakni az udvarra legelni egy 2x1,5méteres ketrecbe.

bármilyen égő jó, ami tud hőt leadni, de szükséged lesz UV égőre is.

Passz, én arra törekszem hogy a vitaminokat a kajából kapja meg, kalciummal szoktam fűszerezni.

Én sima földön tartom. Vizi teknősöknél gondolom ez nem jó, mivel víz alatt valszeg rohadna, ami ugye mérgező.

Hogy tudjon kényelmesen úszni, gondolom.


Egyébként ezt olvasd át alaposan:


[link]


Ha tudsz legalább alapszinten angolul:

[link]

2018. aug. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nekem nagyon szimpi a kínai csíkos teki. Azzal lehet kezdeni? Jöhetnek még válaszok:)
2018. aug. 15. 14:25
 3/5 anonim válasza:

Szia

1.nekem pèzsma teknosom van.

2.merete: kb egy kicsit kisebb mint a tenyer mereted szovol egy ekszer teknosnel kisebb

3.amikor kisebb akkor sztm eleg ket hetente de ha nagyobb en minden heten 1-szer

4.nem en nem szoktam

5.igen

6.en egy nap 1-2 szoktam de az allat kereskedesben az mondtak hogy nem muszaj minden nap.

7.az enyem semmi zoldseget gyumolcsott nem eszik.

8.en kb 2 naponta adok neki halat.

9.amikor meg kicsi akkor az allat kereskedesben olyan kajat kell kerni neki es amikor nagyobb akkor adhatsz neki halat Meg szunyog larvat meg szaritott rovarokat.

10. En nem fagyasztott halal etettem hanem olyannal amit nem kell hutoben tarolni. Es ha nagyobb a teknos nem kell felszeletelni az enyem az meg "jatszani" is szokott vele.

11.nem lesz budi ha neha meg mosod csak egy kicsit meg normalissan takaritod az akvariumot.

12.miutan meg veszed akkor meg egy kicsit hagyd hozza szokni hogy uj hely de utani mindig egy kicsit tovabb.az enyem nagyon szeret maszkalni a hazba csak nagyon figyelj ra mert eleg gyorsak es hamar szem elol lehet teveszteni ☺.

Cuccok felszerelesek az akkvarium teknostol fugg hogyha pezsma teknos akkor neki nem kell olyan nagy. Ekszer teknosnek nagyobb kell gorog teknosnek is nagy kell de. Ha nem gorog tekid van akkor kell vizmelegito par ezer forint kell lapma. Nyaron nem muszaly hogyha fenyes helyen tartod. A lampabak nemn kell mindig egnie.meg egy vizi hőmèrö.meg ami fontos hogy valami buvohely legyen.

En egy sima lapmat hasznalok.de az allatkereskedesben tudsz venni kisebbet.

Kicsi kovet kb az aljan csak par cm legyen kis kovekkel

2018. aug. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az akvariumat meg addig toldtsd fel hogy ne tudjon ki maszni de ha ki megy egy kore akkor kint legyen a feje a vizbol. ☺☺
2018. aug. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kezdőnek a görög teknőst ajánlanám,nekem is van 2.


2. A hím 18-20 cm-re, a nőstény AKÁR 28-30 cm-re nőhet meg.

3. Szárazföldi teknős, nem tud úszni, tehát nem akvárium, hanem terrárium kell neki, aminek az alja kerti föld legyen. A többi akvis kérdést emiatt ki is hagyom.

4. 1-2 havonta elég takarítani, de ha találsz megszáradt kaksit, kiveheted, egyébként, mint mondtam 1-2 havonta.

5. Ha szaporulatot akarsz, akkor mindenképp kell, de amúgy nem muszáj, bár én ajánlanám, hogy ha elmúlt 3 éves, akkor teleltesd, mert sokkal jobb ütemben fejlődik, és nem zavarod össze.

6. Azt mondják a hozzáértők, hogy nem, viszont azt is mondják, h egy idő után megismeri a gazdája hangját... Szóval MI VAN? (Amúgy az enyéim is megismerik a a hangomat =))

7. Reggel+délután, lehetőleg 6 (18) óra előtt, mert olyankor már nem nagyon esznek. (nálam legalábbis).

8. ZÖLDSÉG, GYÜMÖLCS TILOS!!!!Kerti gyomokat eszik kizárólag pl: lóhete, tyúkhúr, útifüvek, pitypang, ibolya...

9. Mint mondtam nem vízi, szóval egyszer se...XD

10. Napi 2X. Mindig. Naponta kb akkora kupac "gazt" eszik meg a teki, amekkora z ő teste. :)

11.-

12.-

13. Ő nem büdi. :)

14. SOHA ne mászkáljon a szobában, mert az stressz neki, és tönkremennek az ízületei. Kerti kifutóban legyenek nyáron, ha van rá mód.

15.Passz.


16. 1 felnőtt tekinek MINIMUM 1-1,5 négyzetméter, de inkább nagyobb.(ha nyáron nincs kifutója, akkor inkább 1,5-2 négyzetméter.) Nekem 2-nek 150X60 cm-s terráriumuk van+ egy 50X60 cm-s emelet, amire egy földdel fedett kis "emelkedővel" tudnak felmenni.


17.a TERRÁRIUM (vízben ő megfullad, mint mondtam) egyik részére kell egy melegítő, és egy UVB lámpa. Ezek alatt kb. 34-35 fok legyen, reggel bekapcsolod, este le. (kicsit napközben kikapcsolhatod 1-2 órára, de ne többre) Nyáron, ha kint van, akkor egyáltalán nem kell.


18.Ha egészséges egyáltalán nem kell, mi vitaminport szórunk reggeli etetésnél a kajájukra, de nem tudom milyen, mert a tenyésztő "keverte" akitől vettük az egyik tekit, és úgy árulta, szóval gőzöm nincs, hogy milyen. :(


19.Mint mondottam volt, kerti föld, pl. vakondtúrás. SEMMI kókuszföld, és társai!


20. -


Remélem segítettem!

2018. okt. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!