Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen "egzotikus" állatot...

Milyen "egzotikus" állatot javasoltok otthon tartásra?

Figyelt kérdés

Eddig egy zöld leguánunk volt, de sajnos elpusztult.

A terráriumot nem akarom lecserélni, ezért elsősorban olyan javaslatokat várok, ahol hasonlóak a tartási körülmények.


2018. dec. 24. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Vagizni vegyél plüssorángutánt.
2018. dec. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Miért pusztult el a leguánod?

Először azt kellene tisztázni, hogy milyen állatnak tudsz és vagy hajlandó megfelelő körülményeket biztosítani. Csak ezután jöhet az, hogy milyen állatot AKARSZ.

Ha egy állatot tartunk, az a legfontosabb, hogy a lehető legjobb körülményeket biztosítsuk neki.

2018. dec. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves egyes!

Ha csak észt osztani jársz erre az oldalra, akkor keress egy másik kategóriát.

Biztos vagyok benne, hogy találni fogsz egy olyat, ami megfelel a nem túl magas értelmi szintednek.

2018. dec. 25. 10:10
 4/8 A kérdező kommentje:

Kettesnek.

Mikor hozzánk került, még elfért a tenyeremben. Kezdte kinőni a terráriumot, csináltattam egy nagyobbat (130*70*70), az már kifejezetten az "Ő" tartására készült, nem akadályozta a növekedésben sem (majdnem másfél méteres volt), tudta változtatni a test hőmérsékletét (nem egységes fűtés), és a medencéje sem volt kicsi.

Az állatorvos szerint bakteriális tüdőgyulladása volt, bár ugyanaz az állatorvos azt is mondta miután beadta az injekciókat, hogy szerinte rendbe fog jönni.

Bacit maximum az ételével vihettünk, be a terráriumba, de erre sajnos meg van az esély, ez nem kiküszöbölhető.

2018. dec. 25. 10:21
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt ki felejtettem, hogy több mint 2 éves volt.
2018. dec. 25. 10:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Minden tüdőgyulladást bakteriális eredetű fertőzés okoz. Nem arról van szó, hogy valaki hideg vizet iszik, megizzad, huzatban ül stb. és ettől fog tüdőgyulladást kapni. Hanem valamiért legyengül a szervezete, és nem tud védekezni a fertőzés ellen, így kialakul a betegség.

A "szokványos" tüdőgyulladás egy Streptococcus fertőzés, a bakteriálist valami másik baktérium okozza. Tehát nem arról van szó, hogy az étellel került a baktérium az állat szervezetébe. Hanem a baktériumok mindenhol ott vannak, s ha valami más miatt (ez pedig általában a nem megfelelő körülmények) nem képes a szervezet védekezni, akkor a fertőzés kialakul, és megjelennek a tünetek.

Zöld leguánok átlagban 10-12 évig élnek, de 20 vagy akár annál több évet is megélhetnek. Viszont a legnehezebben tartható hüllők közé tartoznak, főleg a hatalmas helyigényük és nagy vízigényük miatt. Egy felnőtt példány rendes tartásához félszobányi méretű terrárium kell, mászási és úszási lehetőséggel...

Nekem nagyon tetszenek, de épp emiatt soha nem mertem a tartásukba belevágni.

Szerintem próbálkozz meg valami egyszerűbb állattal, aminek az igényeit egy ilyen nem túl nagy terráriumban jobban ki tudod elégíteni (ez egy kifejlett zöld leguánnak nagyon kicsi). Szépen és jó körülmények között tarthatnál benne pl. egy csapat leopárdgekkót, azok nemcsak "elvannak" egy ekkora terráriumban, hanem normális, minőségi életet tudnak élni.

Esetleg ha a sövényleguánok tetszenek, pl. S. malachitikus, malachit sövényleguán, vagy bármelyik másik Sceloporus faj, ami beszerezhető, ezeknek elég lenne a terráriumod, s mivel sivatagi-félsivatagi fajok, kikerülöd azt a problémát, hogy nem tudsz neki biztosítani megfelelő méretű medencét.

Ajánlhatnám a szakállas agámát, de annak éppencsakhogy megfelel ez a terrárium, igazából nagyobb kellene. Illetve sajnos már nálunk is a hazai állományban egyre gyakoribb az Atadenovirus (adenovirus) fertőzés, ami viszont egy olyan betegség, amit nem tudsz megelőzni a tartási körülmények javításával, és jelenleg nincs rá ismert, hatékony gyógymód.

2018. dec. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, amit kifelejtettem: valami kisebb termetű szkink. Pl. a sisakfejű szkink, az igencsak jól néz ki, és a hely is elég lenne, csak arra figyelj, hogy vagy pár legyen, vagy egyetlen egyed (nem baj nekik, ha egyedül vannak), mert az azonos neműek (főleg a lányok) hajlamosak egymást kinyírni sajna.
2018. dec. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hatos, köszönöm a részletes válaszodat.
2018. dec. 25. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!