Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit tegyek a teknősömmel akit...

Mit tegyek a teknősömmel akit most hoztam be mert a jégtáblák között úszkált a kerti tóban?

Figyelt kérdés
Télre kint hagytuk a teknősöket a tóban ami teljesen befagyott. Tegnap feltörtük a jegyet, mert láttuk, hogy alatta ott vannak megfagyva a halak, és ki akartuk őket venni, hogy ne fertőzzék a vizet. Ma láttam, hogy a teknősöm ott lebeg a jégtáblák között, azt hittem ő is meghalt, aztán megláttam, hogy bár lassan, de mozog. Nem akartam kinthagyni, így gyorsan behoztam, engedtem neki hideg vizet a zuhanytálcába. Most ott mászkál körbe körbe, eddig csukott szemmel, de mostmár kinyitotta, viszont be van fagyva a szeme, teljesen fehér, elég ijesztő. Rossz ötlet volt kivennem? Mit kéne vele csinálni, hogy ne essen semmi baja?

2019. febr. 1. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha feléledt, tavaszig egy akvaterráriumban tartod és eteted.
2019. febr. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogy a legjobb neki amíg felébred? Hány fokos legyen a vize? Mennyi időnként melegítsek rajta?
2019. febr. 1. 14:26
 3/4 anonim válasza:
A saját vizébe kellett volna sztem bevinned és úgy klimatizálódott volna. Vagy ilyesmi. Logikusan gondolkodva. Szerintem túléli. 😘
2019. febr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
megmarad, majd kiolvad a szeme is. de most már tényleg ne vidd ki, tedd terráriumba, szoktasd a szobahőhöz aztán mint egy rendes szoba tekit nevelheted nyárig lámpa alatt. megbolydulhat a szervezete, ha kivinnéd, mert nem tudja eldönteni, hogy most hibernálja magát vagy se.
2019. febr. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!