Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi történhetett a kicsi...

Mi történhetett a kicsi teknősömmel? 1 óra leforgása alatt elpusztult.

Figyelt kérdés
Üdv, pár hetes kis vízi teknősöm hétfőn került hozzám. Nem piszkáltam, mivel új helyre került, viszont mivel máig nem evett semmit sem, ezért elvittem állatorvoshoz. Nagyon kicsike volt, mégis a doki valahogy megoldotta a szurit, az adagokra is figyelt. A szemével is volt valami, így, 3 szurit kapott calciumot, vitaminokat is. Mire hazaértem, (kb 5 perc) teljesen elbágyadt, csak a száját nyitogatta, aztán elpusztult. Annyira szomorú vagyok. Mi történhetett? Történt valakivel hasonló?

2018. ápr. 12. 19:39
 1/4 anonim válasza:
Lehet,hogy beteg volt..
2018. ápr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez furcsa, mert ennyire gyors leforgása mérgeken kívül kb egy betegségnek sincs. Doki mit mondott?

Te mivel fertőtlenítetted/tisztítottad ki az akváriumát? Milyen vegyszert használtál, ha használtál valamilyet?

2018. ápr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy alapból beteg volt. Mivel etetted és mekkora helyen volt? Volt vízmelegítő/uv-lámpa? Honnan vetted? Szerintem nem a te hibád, de legközelebb, ha teknőst szeretnél, inkább máshonnan vedd.
2018. ápr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vagy alapból beteg volt, vagy estleg ozmózis sokkot kapott( hirtelen hőkülönbség és vízminőségváltozás a fő kiváltó ok bâ ez inkább halaknál fordul elő)

Kicsit offos de azér elmondom hátha nem tudod és veszel új tekit: Szárított vackok és táprudak kukába, fagyasztott vagy élő hallal etesd és elkerülöd a megbetegedéseket, lehet kicsit nehetebb mint bedobálni a vízbe pár táprudat de megelőzöd vele a hiánybetegségek jó részét!

És uvb ízzót is ajánlatps beszerezni mivel ez helyettesíti a természetes napfényt e nélkül hiánybeteg lesz az állat!!!

Ui:Az nem elég ha napos helyre teszed a szobában az akváiumot mer az uvb fény nem jut át az ablaküvegen

2018. ápr. 13. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!