Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A teknősömnek begyulladt a...

A teknősömnek begyulladt a bal szeme, nem tudja kinyitni? Többi lent!

Figyelt kérdés
Ma voltunk bent az állatkereskedésben ott kapott rá szemcseppet és A-vitamint (mivel azt mondták ott hogy A-vitamin hiányos, képet is láttak róla mert direkt lefozotam hogy meg tudják nézni) az akvárium tiszta, van neki napozó helye és felette egy melegítő lámpa valamint fűtés is van a vízben. Tapasztalatok? Mennyi idő mire megjavul a szeme? Esetleg valamit érdemes még neki adni? Kamillateát is próbáltuk de csak pár percre volt bent. Egyébként hallal és szárított rákkal etetem +néha almát is szokott kapni

2019. febr. 1. 21:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
NE TEDD kamillateába! Bőven elég az A vitamin,pláne ha csak az egyik szeme érintett. Huzatmentes helyen legyen,meleg vízben,ahogy írtad. Pár nap és helyrejön. Üdv.egy állatorvosi asszisztens
2019. febr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
És ha nem nyitja ki teljesen a szemét akkor is ér valamit ha belecseppentek? Ez a dolog ma reggel kezdődött egyébként.
2019. febr. 1. 21:21
 3/17 anonim ***** válasza:
52%
Vidd állatorvoshoz. Ha nem lát akkor enni sem fog.
2019. febr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvoshoz vidd.


Az én teknősömnek is begyulladt a szeme, az állatorvos adott neki injekciót, utána rendbejött. Ennek már 21 éve, azóta semmi baja. <3

2019. febr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Igen,ha óvatosan a sarkába öntöd,beleszivárog. Tegyél a másik szemébe is! Az állatorvos sem fog mást csinálni,max injekcióban ad neki nagy dózisú vitamint,de nem szerencsés ezzel stresszelni. 14 napig injekcióztam a teknősömet napi 2x más dolog miatt,ne tudd meg...


Fajtája válogatja,de pár éves koruktól áttérnek a vega kajára,így érdemesebb egyre több növényi ennivalót is adni neki.


Be is van dagadva és pirosan erezett? Nem lehet mechanikai sérülés?

2019. febr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Maga a szemgolyo nem piros mikor becsukja a szemét akkor egy piros hártyába szerű valami lesz ott neki. Ma reggel mondjuk a napozó ágya és az akvárium köze beszorult pár szem rák amit próbált kiszedni de nem fért oda a fejével lehet akkor megbökte neki a napozó ágy mert érdekes pont azon az oldalon van be gyulladva a szeme.

Egyébként ez egy mocsári teknős és igen,tudom hogy védett de az udvarban találtam,itt kelt ki a tojásból mert a szomszéd teknőse átszökött anno (kb 2napig volt naluk aztán oda adták egy állatkereskedésnek). Mára már 5éve hogy velem van:)

2019. febr. 1. 22:02
 7/17 anonim ***** válasza:
:(
2019. febr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Mi a francért kell egy védett teknőst fogsában tartani, amikor tele vannak a kereskedések víziteknősökkel? Simán lehet, hogy el fog pusztulni ha nem viszed állatorvoshoz! Gondolom azt is, hogy milyen körülmények közt tartod, ha szárított bolharákkal eteted...
2019. febr. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Egyenlőre én mentettem meg őt. És nem szárított rákkal etetem,nem tudsz olvasni? 4féle kaját kap.

Nem fog elpusztulni megnyugodhatsz,egyébként tisztában van vele az állatorvos hogy mocsári teknosom van de azért köszi hogy így aggodsz érte:)

2019. febr. 2. 09:56
 10/17 anonim ***** válasza:

Érdekes egy állatorvos, hogy nem tudja, nem lehet fogságban tartani, igaza van aki írta.

Keresni kell neki helyet, ahol jól tud élni, és ahogy tavaszodik, elengedni.Így csak szenved.

Vagy ha nem tudsz ilyen helyet, akkor Állatkertbem jobb állatmenhelyre vidd el, ők gondoskodnak róla.

Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület, vagy a Noé Állatotthon Alapítvány.

2019. febr. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!