Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Thermosztátot kell használni?

Thermosztátot kell használni?

Figyelt kérdés

Azt hallottam külföldi forrásokból hogy kell termosztátot használni (gabonasilkó), fűtőlap mellé, de egyik magyar webáruházban sem láttam hogy árultak volna.


Ki hogyan oldja meg a gabonasikló fűtését? Elég a terrárium alá a fűtőlap magában (heat mat)? Vagy mivel nem lehet kapni thermosztátot mindenképpen lámpával kell megoldanom?


Ha veszek egy thermosztátot (pl ebayről rendelek egyet) azt hogyan vezetem bele az üveg terrárium belsejébe hogy mérje hány fok? Fel kell szakítani a rácsot a tetején?


Nem tartottam még hüllőt, és ezeket nagyon nem értem...


Köszönöm a válaszokat!



2019. máj. 21. 12:17
 1/1 Kitalátor válasza:

Nem vagyok szakértő, de ha veszel egy ún. kazántermosztátot, és a kapillárisát bevezeted a sikló szintjére, úgy, hogy árnyékban legyen, és ne is érjen le teljesen az aljára, az alkalmas erre a célra. Egyúttal érdemes egy digitális hőmérőt is ugyanoda bevezetni, mert a termosztátok hőfokbeosztása többnyire, hogy úgy mondjam, csak relatív iránymutatást szolgál. Típusonként változó a kapilláris átmérője, általában 5-6 mm körüli. Egy melegített szeggel tudsz neki helyet lyukasztani, és amikor az érzékelő fej mát lent van,a kapilláris mellett simán befér a hőmérő 1-2 mm átmérőjű érzékelője is. Érdemes lehet a kettőt összefogatni, a mérési pont fölött és a rács fölött közvetlenül is, valami oldható módon.

Persze e célra az oldalüveget is ki lehet fúrni, vagy fúratni, elegánsabb, de szerintem felesleges. Ha bodzabokorról levágsz egy mérethelyes ágat és kipucolod a szivacsos "belsejét", vagy ha valahonnan tudsz keríteni egy "mérethelyes" bambuszvesszőt, szépen el lehet rejteni a kapillárisokat és mérőfejeket.

2019. máj. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!