Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszerteknős vizébe kötelező...

Ékszerteknős vizébe kötelező szűrőt használni?

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy tekit, már kifejlett példány a méretei alapján. Mindenhol olvasom, hogy így szűrő úgy szűrő, de muszáj? Nem elég, ha mondjuk 2 esetleg 3 naponta kicserélem a vizet? Valójában jelenleg egy ládában él (megy bele napfény, mert fehér átlátszó szerű), és nincs benne sok víz, szerintem olyan 5-6 l lehet.

És a vízhőmérséklet mennyire fontos? Ha belegondolunk a tavakban sem fűtik a vizet, de ha szegénynek így belenyúlok a vizébe az hideg. Hagyhatom így? Vagy mindenképpen kell szereznem egy vízmelegítőt?

Ha nem muszáj egyiket sem vennék, de persze a teki érdekei fontosabbak!


2013. máj. 27. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Kifejlett 20 centis ékszertekinek nem elég 5-6 liter víz.

Abba nem is fér el el a szűrő, meg a fűtő. Bokáig ér neki, vagy úszni nem tud egy centit sem.

2013. máj. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
15-16 l, bocsi:)
2013. máj. 28. 19:14
 3/4 anonim válasza:
70%

Én behoztam ilyen hidegbe szegénykét.

20 fok felett legyen a víz amibe van.

25 az ideális neki.nekem 21 22 körül van,és így is aktív.

annyi vízbe legyen minimum hogy ellepje a páncélját.

szűrőm nekem sincs.getente cserélem a vízét.

ha lavorba eteted akkor nem kell ojan sűrűn cserélni a vizet.

de ezek a minimumok amiben még elvan.elméletileg.

2013. máj. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A vízszint legyen magasabb mint a páncéljának a szélessége, különben nem tud megfordulni ha a hátára esik. Nekem a 2 tekim 100l-es aquiban van, de szerintem lehetnének nagyobban is (hely és pénz hiány miatt nem tudom őket áttelepíteni nagyobba. Szűrőt nem árt beszerezni, később örülni fogsz még hogy nem kell folyton cserélned a vizét. A víz legyen 21-25 fokos. Az alacsonyabbon belassulnak, a magasabban elsazporodnak a baktériumok. Ennek a beállításához mindenképp szükséged lesz melegítőre.
2013. júl. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!