Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kis gekkónak mit adjak enni?

Kis gekkónak mit adjak enni?

Figyelt kérdés

Szombaton vettem állatkereskedésben egy kis gekkót,6 hónapos. Vettem neki 40 db banán tücsköt,de nagyobbak,mint a feje és nem is eszi.

Mit adjak neki tücsök helyett ?


2019. máj. 27. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Élőlényt úgy veszünk, hogy először tanulmányozzuk a tartását, megteremtjük a tartásához szükséges feltételeket, megnézzük hogy eleséget tudunk-e és honnan neki rendszeresen biztosítani.Ha ez mind működik, akkor veszünk állatot.

Így azt éred el, hogy elpusztul éhen, ez egy felelőtlen állattartás.

A gekkó rovarevő állat, kizárólag élő eleséggel etethető.

Vannak amik nem adhatók nekik:világító rovarok,mint a szentjánosbogár.Vegyi anyagok, ami miatt világít,mérgező nekik.

Nem adhatók a kertben talált rovarok sem, mert fertőzést kap tőlük.

Táplálékuk 80%-a lisztkukac kell hogy legyen.A fiatal gekkónak frissen vedlett, apró lisztkukac jó még csak.

Ezenkívül adható még:apró csótány, ami még nem kifejlett,apró tücsök,viaszmoly lárva,selyemhernyó,rózsabogár lárva,és más tenyésztett eleségrovar is.

Az eleségállat nem lehet nagyobb, mint a két szeme közti hossz.Ha ennél nagyobb, nem eszi meg.

Sürgősen menj el olyan állatkereskedésbe vagy tenyésztőhöz, aki tud neked adni rendszeresen eleségállatot.Azt is kérdezd meg, mennyit adj neki 1 napra?

Legjobb ha te magad tenyésztesz neki rovarokat.

Interneten találsz útmutatót.

Ha se tenyészteni nem tudsz, se beszerezni, akkor vidd vissza a gekkót a kereskedésbe míg éhen nem hal.

2019. máj. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja és kihagytam a gyászbogárlárvát!

A vett rovarokat amúgy is tartani kell 1-2 nap, mielőtt odaadod neki, fel kell őket táplálni, mivel a kereskedésekben nem igazán etetik őket, és kiéhezve nem tápanyagdúsak a gekkónak.Tehát érteni kell hozzá, nem elég hogy hazaviszed a rovarokat és beborítod.

2019. máj. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A banán tücsköket is a kereskedésbe vettem,azt mondták azzal etették. Napi egyet adjak neki,de nem eszi meg.

Nem felelőtlenül vettem meg,csak nem értem miért nem eszik ?!

2019. máj. 27. 12:54
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert az eleségállat mérete mint írtam lényeges!Ha nagy, nem eszi meg.Vegyél neki kicsit.Naponta etetni, változatosan ha meg akarod tartani.
2019. máj. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!