Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen nagytestű hüllőt...

Milyen nagytestű hüllőt tudnék tartani?

Figyelt kérdés
Rendelkezésemre áll 200x50 cm, amiből nagytestű hüllőnek szeretnék lakhelyet létesíteni. Csak az a baj, hogy kicsi a szélesség (szerintem). Milyen hüllőket lehetne ekkora helyen tartani?

2019. máj. 28. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmilyet. Ez kicsi egy nagy testű hüllőnek.
2019. máj. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A nagytestű azt jelenti nálam, hogy 30 cm feletti. Nem egy varánusz kaliberű állat az alap
2019. máj. 28. 21:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, a szélesség sajnos behatárolja, mert általános szabály, hogy ide max egy 50 cm-es állatot rakhatsz.


A jó hír, hogy ha beteszel egy 50 cm-es állatot egy ekkora helyre, annak viszont elég szép életteret tudsz csinálni, és a hossz jó lehetőséget ad arra, hogy legyen a terkóban hűvösebb és melegebb sarok is.


A magasságról nem írtál, pedig nem mindegy, hogy függőleges vagy vízszintes a terkó! Mert ha a magasság is nagy, akkor fán lakók közt is lehet keresgélni, ha inkább laposabb, akkor "földönfutók" közt érdemes szétnézni.

2019. máj. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
...ja, vagy még nincs meg a terkó, csak az alapterület ekkora?
2019. máj. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként ha fekvő terkó lenne, azért az se olyan lapos, mert ugye kell bele lámpa, azt valami fém hálóval el kell zárni az állattól, szóval vagy fél méterre ott is kijön a magasság, én pl szeretem a szakállas agámákat, jópofák, hüllőkhöz mérten nem olyan túl stresszelősök, életrevalók.
2019. máj. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Még nincs meg a terkó, csak a bútorokat rendeztem át... Szakállas agámám van, nagy lusta dög, csak enni méltóztatik lejönni a sziklájáról őnagysága... Ha tudom, nem veszek neki 120 as terráriumot...
2019. máj. 29. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!