Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » 'Örököltem' egy leopárd...

'Örököltem' egy leopárd gekkót. Elég csúnyák a lábai! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kaptam ismerősömtől egy kb 8 éves gekkót. A lábai elég csúnyák, sok lábujja hiányzik, sokon bőrdarabkák vannak. Utána olvastam és szerintem az lehet a gond, hogy vedlésnél a bőr nem jött le a lábujjairól ezért elhaltak és leestek. Próbáltam leszedni azt ami rajta van, de nagyon nem tetszett neki: rángatta, elfutott..stb.. gondolom fáj neki :( Raktam be egy nagyobb tálba vizet (nem olyat amibe bele tud fulladni) hátha a páratartalom növelése segít, de nem tudom hogyan csillapíthatnám a fájdalmát.. Valami ötlet? Közel s távol nincs olyan doki aki egzotikus állatokkal foglalkozik.. A lábujjai egyébként néhány helyen szépen be vannak forrva, a többin látszik, hogy le fog esni (feketés). A külseje nem zavar, úgyis szép nekem ha egy lábujja se marad, csak ne fájjon neki :(

Van alatta melegítő szál, ez rossz az 'állapotának'? A terrárium egyik végében van, a másikban meg a víz, ott hidegebb van.


2019. jún. 6. 19:04
 1/2 anonim ***** válasza:
53%
Baromira nem értek a hüllőkhöz, szóval még érdemes ennek jobban utánajárni de talán alami fertőtlenítés (jód? kenőcs?)
2019. jún. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Lehet látni, hogy elhaltak e a szövetei, vagy sem. Ha feketés és fura szaga van akkor már valószínűleg igen. Külső fertőtlenítéssel ezesetben nem sokra méssz, mivel a lebomló szövet önmagában enged ki toxikus anyagokat. Előbb-utóbb leesik neki ha elhalt.


Ez elkerülhető lett volna, ha van egy pára doboz a terkóban. Bármilyen zárt műanyag doboz, nedves tőzeggel az alján, lyukkal az oldalán, néha spriccolni kell bele. Ebbe akkor megy és addig marad, amíg akar. Ezt a jövőben érdemes megcsinálni. A normális vedléshez még fontos a vitaminporos étrend is (sajnos azokat a körülményeket és étrendet nem igazán lehet replikálni, ami a vadonban van, ezért kellenek ilyen kiegészítők).


Ennél többet nem igazán tudsz csinálni otthon. Majd még annyi, hogy az aljzat legyen papírtörlő, így nem megy majd szennyeződés a sebbe.

2019. jún. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!