Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy tudnám elüldözni a...

Hogy tudnám elüldözni a kecskebékákat a kertitavamból?

Figyelt kérdés
2019. jún. 27. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Szerezz egy gólyát. 🙂 Egyébként sehogy védett állatok. Én örülnék ha a tavamba költöznének. Hangulatos lehet este hallgatni őket, meg aranyosak is. Esetleg csókold meh őket hátha királyfivá változnak. Bár azokkal szerintem több a gond mibt a békákkal.
2019. jún. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell elüldüzni? Semmi galibát nem csinálnak. Nálunk barna varangyok éltek pár hétig a tóban. Le is petézett az egyik, így most van pár száz ebihalunk és kis békánk. Nagyon cukik! A halakat nem zavarják és bennünket sem. Max oda kell figyelni, hogy a kb 1 cm-es, nemrég kikelt békákra ne lépjen rá az ember. A nagyoknak az éneklése pedig kifejezetten nyugtató.
2019. jún. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elszaporodtak és nagyon hangosak!
2019. jún. 27. 16:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj együtt élni a természettel. Te nem vagy hangos? A békák mégsem reklamálnak. Én egy autópálya mellett lakom, szívesen lecserélnem a békáidra. Hát igen.....van akinek semmi nem jó. Ez esetben benned van a hiba nem a békákban. Semmit nem tehetsz vedett állatok, ha bantod őket az bűncselekmény.
2019. jún. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Botond1999 ***** válasza:
100%
Egy bizonyos időszakban hangosak lehetnek, cserébe nagyüzemben pusztítják a szúnyogokat.
2019. jún. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megeszik a szúnyogot/legyet, ezáltal hasznosak. Képzeld, ha nem létezne béka és jópár rovarevő madár, akkor mennyi ilyen féreg lenne, ami csíp v vért szív v mind2...



Meg tök szépek a kecskebékák, azzal a zöldes alapon csíkos színükkel... Nálam meg a madarak csapnak zajt az ablak alt, plusz van két nimfapapagájom, és mégis megszoktam, te is szokd meg a békák brekegését. Sőt, nálunk az árokba is sok a kecskebéka. Egész hajnalba "brekekekekekekeke-brekekekekekekeke", ráadásul nyitott ablaknál, és mégis megszoktam.

Bántani meg tilos bármilyen hüllőt-kétéltűt, mivel Magyarországon szigorúan védettek; és mint fentebb írtam, ha kihalnának ill nem léteznének, jó sok bogár-rovar keserítené meg az életünk, és még így is sok a szúnyog.



Ja és a békáidat is zavarja biztosan, h kertészkedsz meg pakolsz stb., mégse esnek neked.

2019. júl. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mézga Krisztina ***** válasza:
MINDMEGFOGUNKHALNI!!! Hallottam már olyat, hogy fekete rigó éneke zavart embereket, gyurgyalag- és fecskefészkeket tömtek be a löszfalon, most meg a békakuruttyolás zavar valakit. Mindenki megbolondult?! Aztán csodálkozunk, hogy egyre több a szúnyog, mert kihalnak lassan a fecskék, a békák, mert semmivel és senkivel nem tudunk együtt élni.
2019. júl. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 librikus ***** válasza:
100%
Szerezz egy szákot (merítőhálót) és vödröt. halászd - békázd ki a békákat és tedd őket a vödörbe. Vidd el jó messze egy patak, vagy tó partjára és üritsd a vízbe.
2019. júl. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!