Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segísetek! Mikor engethetem...

Segísetek! Mikor engethetem össze a nyulaimat?

Figyelt kérdés

2 nyulam van egy bak meg egy nőstény.

6 és 4 hónaposak. A bak ma két hete hogy ki lett ivartalanítva, ezért megpróbáltuk összeengedni őket. A bak kb azzonnal megtámadta a nőstényt. Ez normális? Az állatorvos azt mondta 2 hét után össze lehet engedni őket. Nagyon fontos lenne mert vinnénk őket együtt valahova.



2019. szept. 15. 13:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Hónapokig tarthat, mire a hormonok kiürülnek. Viszont nyulak szoktatása nem megy azonnal. Előfordul azonnal szerelem, de ez nagyon ritka. Vannak olyan nyulak is, akik egyszerűen nem passzolnak. Fontos a fokozatosság, nem lehet csak úgy összerakni őket. A hatalmi harcot is le kell játszaniuk. Érdemes lenne elolvasnod a Nyúlmentés oldalát.

[link]


Illetve majd a nőstényt is ivartalaníttassátok, saját káromból tanulva javaslom! Ivaros nőstényem mellé hoztam ivartalan bakot, de a nőstény álvemhes lett a másik nyúl jelenlététől (nem voltak összeengedve, csak egy légtérben voltak), és csúnya méhgyulladása lett. Műtét mentette meg az életét.

2019. szept. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nyúlmentés oldalán az összeszojtatás részt olvasd el. Sokat fog segíteni.
2019. szept. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!