Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac egyedül, kézhezsz...

Tengerimalac egyedül, kézhezszoktatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pénteken hoztam haza egy tengerimalacot.

Mielőtt elhoztam, olvastam hogy társas lény, viszont a kereskedésben azt mondták kellő figyelemmel lehet egyedül is tartani.

Elhoztam egyedül őt, amit már megbántam azóta mert jobban beleástam magam és látom hogyha ketten vannak tényleg jobban érzik magukat.

Mivel a ketrecet is úgy vettem(80x60) hogy egyedül van, ezért a másikat nem tudnám hova tenni, mert kevés a hely.

Gondolkoztam rajta hogy hozok neki egy párt(szintén egy hímet), csak ez az egy bökkenő akadt, illetve az, hogyha nem szoknának össze a másikat nem tudnám hova rakni, mivel csak egy ketrec van.

A másik pedig ő is még fiatal(8 hetes), ha esetleg hoznék egy másikat, egykorúak lehetnének, nem rivalizálnának?

Szerintetek 80x60as ketrecbe elférnének ketten?


Kézhezszoktatni már elkezdtem, addig eljutottunk hogy a kezemből már elfogadja az ételt, illetve ha odanyúlok akkor nem elszalad hanem megszaglász és utána megy arrébb.

Kivenni még nem vettem ki, mert ha meg szeretném simogatni bent, akkor hátrál és vinnyog.

Gondoltam rá hogy kiveszem, meg is fognám, viszont előtte lenne egy kis kergetőzés és félne az biztos.

Lenne neki hely ahol tudna rohangálni.

Megéri azt a pár perc kergetőzést és félelmet hogy kivegyem?

Válaszokat előre is köszi!


2019. szept. 16. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Kereskedésben sok érdekes dolgot mondanak az eladók, mert nem értenek az állatokhoz. Semmiféle más végzettség nem szükséges, csak eladói. Ott ne hallgass senkire.


Minimum 3-6 hónap korkülönbség kell köztük, hogy ne legyen rivalizálás. Légy szíves, kereskedésből soha többé ne vásárolj állatot. Vagy tenyésztőtől (nem szaporítótól), vagy egyesülettől szerezz be neki egy társat.


Ez az egyetlen normális oldal, tanulmányozd:

tengerimalacok.hu

2019. szept. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Rendben van, ugyanolyan korút nem lehet tartani egymás mellett?

Mivel 8 hetes, ezért nem lenne meg a különbség köztük, és a kereskedésben a testvére volt mellette. Öt szeretném mellé (habar előbb irtad hogy ne vegyek kereskedőtől, azért mégis felvetem az ötletet)

2019. szept. 16. 19:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem dísznek linkeltem ám az előbbi oldalt... ;)


"Egy vagy több tengerimalac?


E kedves kisemlősök szelídített változataiban is erős igény van a fajtársak jelenlétére, ezért tengerimalacot egyedül tartani tilos. Ha azt akarjuk, hogy tengerimalacunk jól érezze magát, egészségesebb és kiegyensúlyozottabb legyen, válasszunk mellé legalább egy társat.

Mivel területvédők, mindegyiknek külön házat kell biztosítanunk a közös ketrecben, és elegendő táplálékkal kell őket ellátnunk, hogy emiatt ne legyen nézeteltérés. Az első találkozás semleges helyen történjen, és pár napig tartsuk őket megfigyelés alatt, s ha verekedést észlelünk, egy időre ráccsal válasszuk ketté a ketrecet, míg meg nem szokják egymást. Ha nem tűrik egymást, ne erőltessük!

A legjobb társítások a következők:


- Két hím: egy felnőtt és egy kölyök hím hamar összebarátkozik (természetes rangsor). Két felnőtt hím nagyobb életteret igényel. Azonos korú hímek között komoly konfliktusok alakulhatnak ki!


- Két nőstény: ritkán utasítják vissza egymás társaságát, csak erősen domináns vagy agresszív egyéneknél fordulhat elő verekedés.


- Egy, vagy több nőstény és egy ivartalanított hím: e párosítás a legjobb, a legközelebb áll a normál, természetbeni viszonyokhoz, adott a nőstények közötti dominancia."



És hogy miért ne vásárolj állatot kereskedésben:


[link]

2019. szept. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az elején mindenképp kell a 2 ketrec. Nem úgy megy hogy beteszed mellé a másikat azt jóvan. Pár nap összeszoktatási idő kell nekik. Ha berakod a kicsi mellé a másikat verekedés is lehet belőle. Apránként kell ismerkedni hagyni őket. A 80-as ketrec kicsi lesz nekik de még a 100-as ketrec is főleg hogy 2 hímet szeretnél. Min. 120-as ketrec kell hogy sok bújó elférhessen benne hogy ha kell akkor ne kerüljenek mindig egymással szembe amiből balhé lehet. Fontos hogy mindenből min. kettőnek kell lennie.

Amit előttem írtak oldalt nyálazd át rendesen és mindent úgy csinálj amit ott írnak.

2019. szept. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben voltam lány tengerimalaccal. Először egyet vettem, 80x60-as ketrecben. Sajnos én is utólag győződtem meg róla, hogy ez helytelen, de nem keseredtem el, gyűjtöttem pénzt egy nagyobb ketrecre, ami igaz, hogy öt hónapba telt, de megvettem, majd egy fiatal, 8 hetes lány malacot is, akit beraktam az eredeti 80x60-as ketrecbe, a nagyobb malacot pedig a nagyobb ketrecbe, majd felügyelet mellett összeengedtem őket a földön. Azonnal összebarátkoztak. Egy nappal később már egy ketrecben laktak, némi berregésen és étellopkodáson kívül azóta is jól megvannak. Így utólag nem bántam meg, mert így meglett az ideális korkülönbség köztük, azt a pár hónapot meg azért kibírta a nagy egyedül. (Egyébként rengeteget foglalkoztam vele.) Most boldog és egészséges mindkét malac, egyikük három éves, másikuk 2,5. Még sohasem voltak betegek. Szóval, szerintem az életkor miatt nem gáz, ha vársz néhány hónapot, és akkor veszel egy kicsit, amikor a nagy már négy-öt hónapos lesz, addig foglalkozz vele sokat!
2019. szept. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!