Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kik, illetve melyik minisztéri...

Kik, illetve melyik minisztérium hozta azt a törvényt, hogy nem lehet otthon tartani amerikai vörös mókust illetve mosómedvét és még egy pár állatot?

Figyelt kérdés

Annál is inkább igazságtalannak érzem ezt a törvényt, mert akinek volt a törvény meghozatala előtt, az megtarthatja.

Betegségem miatt már 4 éve nem tudok kimenni a lakásból, és nagyon szeretnék egy amerikai vörös mókust. Tudnék rá vigyázni, hogy ne szökjön ki.

A válaszokat előre is köszönöm.



#törvény #amerikai vörös mókus
2019. okt. 4. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem tudom kérdésedre a választ, viszont nagyon sokféle más kisállat van, amit legális tarthatsz lakásban.
2019. okt. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Luney válasza:
Ha sietsz még szerezhetsz egy párt!
2019. okt. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló: ismerem a kisállatokat, de kifejezetten ehhez ragaszkodom, mert nagyon okos fajta, és aranyos is.

Köszönöm a válaszod.

2019. okt. 4. 16:31
 4/8 A kérdező kommentje:
Luney: köszönöm a válaszod, sietnék én, de szklerózissal annyira nem megy.:D
2019. okt. 4. 16:31
 5/8 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném annyival, hogy azt tudom, hogy az Eu hozott törvényt, de azon csak a szürkemókus szerepel, a vörös nem. A vöröset egy magyar kormányrendeletben adták hozzá. Esetleg kormányhivatalhoz lenne érdemes fordulni?
2019. okt. 4. 18:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de válaszolok: tudod, azok hozták a törvényt, akik értenek is hozzá.

Mind az általad említett két faj tartását azért tiltották meg, mert először mindenki jött vele, hogy ,,jaj, de cuki, így szeretni fogom, úgy szeretni fogom, stb", aztán mikor kiderül, hogy közel se olyan cukik, mint amilyen a filmekben akkor egyből fogták és szabadultak meg és kirakták az erdőbe őket. Főleg a mosómedvék, mind az amerikai mókusok köszönték és vígan elkezdtek megélni az erdeinkben. Ennek mi az eredménye? Fogták és elkezdték kiszorítani a hazai fajokat. Pont az ilyenek miatt nem engednek sok állatot tartani már.

2019. dec. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, és amiket leírsz, abban teljesen igazad van, és egyet is értek azzal, hogy felelőtlenül nem lehet állatot tartani.Sajnos a felelőtlen állattartók a kutyájukat is úgy tartják, ahogyan azt nem kéne. Pedig ha egy kutya elszökik, és kinn marad az erdőben, nagy pusztítást tud véghez vinni.

Én nem filmekből ismerem az amerikai vörös mókust, hanem egy ismerősömnek volt, csak sajnos már elpusztult. Neki még azelőtt lett, mielőtt jött ez a törvény, és már "idős" volt szegényke, betegségben pusztult el, az ennél a fajnál nagyon gyakran előforduló bélgyulladásban. Meg nem is az a fajta ember vagyok, aki "cuki"-nak hívja az állatokat. Azzal együtt lehetne most is szerezni, de pontosan a törvény miatt nem teszem,(de nem azért, mert ez a törvény), hanem mert ha beteg lesz, nem tudnám orvoshoz juttatni, mivel az első dolga az lenne, hogy elvenné.Ahogyan fentebb is említettem, tudnék rá vigyázni, hogy ne szökjön ki. meg abban is biztos lehetsz, hogy nem unnám meg. Még egeret is tartottam régebben, egyszerű kis szürke egeret,mivel őket is nagyon szeretem.

2019. dec. 19. 21:25
 8/8 A kérdező kommentje:

Lemaradt: nem kötözködés,:) de a kérdésem az volt, hogy melyik minisztérium hozta ezt a törvényt, Mert sehol nem találom.

Azt pedig sokan elfelejtik, meg talán nem is tudják, hogy pl. Angliában volt egy klub,(talán a XIX.-ik században) ahol azok gyűltek össze, akiknek nem tetszett, hogy a náluk őshonos vörös mókusok az erdészetben nagy károkat okoztak, lerágták a fenyők hajtásait. Ezért aztán a tagok bőszen irtották őket, ha jól emlékszem, még pénzt is kaptak egy-egy halott mókusért. Aztán hogy betelepült a szürkemókus,és elveszi az élőhelyet a vörös mókustól, most már kapkodnak.

2019. dec. 19. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!