Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Bak nyuszikat szabad együtt...

Bak nyuszikat szabad együtt tartani?

Figyelt kérdés
Lefoglalóztunk 2 nyuszit, különböző tenyészetből, mivel mindenhol azt mondják, hogy egyedül nem érdemes tartani, magányos lesz, társas állat, stb. És sajnos csak most gondoltam bele, hogy van egy,, rés" az ivarérettség és az ivartalaníthatóság közt, és nem tudom, nem fognak-e esetleg verekedni. Külön tartani nem szeretném őket.
2019. okt. 10. 20:53
 1/4 anonim válasza:

Szerintem ez a nyuszik személyiségétől is függhet. Nekem is két bak nyuszim van, mikor ivarérettek lettek, verekedtek.. Aztán az egyiket ivartalanítottuk és pár hónap múltán ez enyhült nálunk, nem rivalizálnak, jól el vannak már.

Egyébként eleve érdemes a nyuszikat ivartalanítani, a másik bakot is szeretnénk, mert a hererák eléggé gyakori betegség náluk, könnyen belepusztulhatnak 5 éves koruk előtt. :(

2019. okt. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A verekedés mennyire komoly? Külön kell ilyenkor tartani őket, mert kinyírják, vagy csak picit b.zerálják egymást?
2019. okt. 10. 21:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos simán kiherélik egymást. Addig sem akarod külön tartani őket? Úgy, hogy ne férjenek egymáshoz, de lássák a másikat.
2019. okt. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritka ha két bak nem akarja meggyilkolni egymást. Még az ivartalan bakok is összeugranak.

És ezek vérremenő bunyók.

A legjobb nyuszipárosítás az egy fiú egy lány. Persze szigorúan ivartalanul mindkettő.

Lépj be a facebookon a Törpenyuszisok csoportba és ott segítenek neked ebben. Ott megtalálod a "nyuszi suttogót" is.

2019. okt. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!