Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mezei nyúl tud-e szelíd,...

Mezei nyúl tud-e szelíd, kézhez szokott lenni?

Figyelt kérdés

Úgy értem kézhez tud-e szokni..stb.

Tegnap előtt találtam és hazahoztam., nagyon jóétvágyú még szopós, fiatal kb 2hetes. Tegnap előtt cicatejből ivott este 3.5 ml-t, ma kecsketejből illetve tegnap :) pedig összesen 16 ml-t.

Örülök hogy jókat eszik. És kedves, de a saját ketrecében vadóc, pont ezért is kérdeztem hogy pl a ketrecből ha az ajtaját kinyitom kézhez jön-e, vagy mennyi idő kell neki kb.


2010. júl. 18. 01:08
 1/8 A kérdező kommentje:
elírtam tehát tegnap 21:30kor 5 ml, 22:40kor 2 ml, ma 00:44kor 5 ml. no az összesen 12 ml. :)
2010. júl. 18. 01:13
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Jobb lenne ha szabadon engednéd. Ő oda született.

Én is tartanék minden kis vadóc állatkát. Ha jól tudom ezért titeket fel is jelenthetnek, hogy vad nyuszitok van SŐT apudat vagy anyudat nyuzzák majd, a nyuszikát meg elaltatják. :S

2010. júl. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nem azért tartom hogy aztán megegyem, ez az egyik.

a másik meg az hogy mindene megvan, nagy ketrec, kaja, kisház...stb, jó dolga van, természetes hogy ő oda született, de mivel már megfogtam a szabadban, az anyja már nem fogadta volna vissza, vagy lehet vissza se talált volna, így inkább elhoztam mintsem hogy odakint pusztuljon el.

2010. júl. 18. 01:43
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem, amíg pici és még nem tud magáról gondoskodni jobb helyen van nálad. Viszont, ha már képes lesz magát ellátni, akkor jobb lesz neki ha elengeded!
2010. júl. 18. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Toppancs ***** válasza:
50%
Szerintem ha a mezei nyulad kicsi, és hozzá tud szokni az új környezetéhez, akkor nyugodtan tartsátok meg. (De persze nem szakítottátok el az anyjától ugye?) Viszont ha nagy, aki megszokta a vadont, akkor inkább ne tartsd meg, ha jót akarsz neki, mert akkor nem boldog.:)
2010. júl. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

pici 2 hetes körül lehet. ahol találtam szétnéztünk de nem találtunk más nyuszót, ezért is hoztuk haza.

De nem marad örökre nálunk, ha túléli akkor majd az abonyi vadasparkba visszük el hogy más nyulak társaságába töltse az életét.

És a legfontosabb hogy először tanuljon meg szilárdat enni, répa...stb

2010. júl. 18. 12:44
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok!

Egyet értek a kérdezővel. De viszont aki azt írta, hogy ha már egyedül tud magáról gondoskodni engedje el. Akkor már megszokta, hogy úgy etetik nem tudna beilleszkedni. Szóval muszály lesz megtartanod. :) Sok sikert. ( Amúgy nem arra céloztam, hogy megedd mert nem engedném :D ) Inkább vigyázz rá!:)

2010. júl. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
oké... :) értem
2010. júl. 18. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!