Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az egér fertőző / hordozhat...

Az egér fertőző / hordozhat betegséget?

Figyelt kérdés
Egereket fogtam lecsapó egércsapdával és el kell távolítanom az egér tetemet. Amit még egy szatyorral meg is tudok oldani, de az újbólk beüzemeléshez már puszta kézzel kell fogdosnom a csapdát. Ha hozzáérek az egér véréhez pl akkor lehet bajom? Vagy segít ha előtte csapvíz alá teszem?

2019. nov. 24. 07:51
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Ne az egérfogót mosogasd el hanem a kezedet.
2019. nov. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
29%
Ha nem harap meg, akkor nem. D3 ne fogdossad csak kesztyűben.
2019. nov. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az egérfogót is el kell mosni, mert ha nem teszed, nem megy bele a következő!

Nem írom már le részletesen, mert már leírtam itt többször, hogy nagyon súlyos, vírusos agyhártyagyulladást lehet kapni az egerek széklete, vizelete által terjesztett arénavírustól. Én 4-ik hónapja vagyok beteg, a szomszédasszonyomat 8 éve a szövődmények okozta betegséggel leszázalékolták.

[link]

Lehetőleg gumikesztyűben ügyködj és egér járta helyeken csak szájmaszkkal takaríts!

2019. nov. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!