Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Normális a nőstény malacom...

Normális a nőstény malacom viselkedése a másik nősténnyel szemben?

Figyelt kérdés
Van egy pár hónapos nőstény malackám, aki egy rövid ideig (kb 3-4 hét) egyedül volt nálunk, mire sikerült másik nőstényt találni mellé. Lassan 10 éve tartok malacokat, nem egyszer szoktattam már össze nőstényeket, különböző korú egyedeket, de ez az eset most eléggé meglepett... Az új nőstény valószínű, hogy vemhes, én ennek tudatában voltam, mikor befogadtam, most hétvégén kerültek össze, és az eredeti malackám nagyon sokat búg/purrog az új jövevénynek. Rázza neki a seggét, táncikál, mintha udvarolna neki, a másiknak ez nem tetszik, nyüsszög, ha nagyon megunja odakoppint és akkor a társa abbahagyja egy időre. Tudom, hogy a nőstények között is van rangsor és mivel korban az új malacka maximum 1 hónappal lehet idősebb, így el kell dönteniük, ki a főnök, és azt is tudom, hogy a domináns nőstény sokszor mászik a másik hátára, hogy a rangját fitogtassa. De ma reggel takarítás közben direkt figyeltem őket egy ideig csendben, hogy nem csak rámászik, de mintha párosodni is akarna vele, dörzsölgeti hozzá a nemi szervét mikor rámászik a hátára szabályos párzó pozícióban. Már többször ellenőriztem és biztos, hogy nőstény. Létezik, hogy hímnek gondolja magát, hormonális probléma vagy valami, vagy csak nagyon fitogtatni szeretné, hogy ő az úr a háznál? Eddig is volt vemhes malackám, és vele nem viselkedtek máshogy a társai, ezért nem gondolnám, hogy a vemhessége a "probléma". Amúgy jól kijönnek, együtt esznek, alszanak.

2019. nov. 25. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:
53%

"azt is tudom, hogy a domináns nőstény sokszor mászik a másik hátára, hogy a rangját fitogtassa"


Akkor mi a kérdés??? Igen, dominancia miatt csinálja. Le is írod, hogy tudod, emiatt csinálja.

2019. nov. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az a kérdés, hogy normális-e hogy a nap felét ezzel tölti... Főleg estefele indul be igazán, akkor jóformán megállás nélkül rázza magát és búg, ami már a másikat is nagyon idegesíti.
2019. nov. 28. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!