Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fél éve, hogy elveszítettem a...

Fél éve, hogy elveszítettem a macskámat és még mindig rendszeresen sírok miatta. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Folyamat bennem van a bűntudat, a düh és a szomorúság.

Nem tudom elfogadni, hogy már nincs mellettem. Sehogy sem tudok továbblépni az elfogadás szakaszába.

Nem tudok így élni mert ha eszembe jut már sírhatnék fog el.


Gondolkoztam, hogy el kéne menni egy terapeutához, de nem tudom.


Ki mit tett, hogy elfogadja már nincs vele többé?


Kezdek megőrülni a hiányától és nem tudom mit tehetnék... iszonyatosan hiányzik.


Aki járt terapeutához mi a vélemény? Sokat segített neki?


Köszönöm az összes normális választ.



2020. febr. 21. 09:56
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy nem normális azért kérdeztem itt. Hát ha kapok egy jó ötletet, egy segítségnyújtást.


Aki így tett annak meg nagyon hálás vagyok, köszönöm szépen!

2020. febr. 21. 11:19
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

Tudod jól, hogy sok a rossz indulatú ember... engem sem tudnak hidegen hagyni sajnos. De:


Házhoz jöttél a lóf ért :D

Aki elmegy k vának, ne csodálkozzon ha + sszák.


Tartják a mondások.


#9-es szintén.

2020. febr. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

#9:


ha érdemi válaszra is vársz, ha nagyon kell fordulj segítséghez, jobb mint megbolondulni. Meg egy szakember előtt semmi sem ciki és tabu.


Másik tipp az elsőhöz hasonló: vegyél másikat.

Szerelmet, vagy fonots személyt, anyát, papát stb nem tudunk így pótolni és másra irányítani a figyelmünket, megszeretni így mást, legalábbis nem túl természetes és bizarr valakit a nagypapánkként szeretni, bár van amikor az embernek ilyen érzése van, hogy ez a bácsi olyan jófej v vmi. De egyállatot igen. És akkor így talán meg tudsz bírkózni vele.

2020. febr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Írod, hogy van benned bűntudat. Mi történt vele, ha szabad kérdezni? Ez pl egy fontos részlet az elengedés terén, mert amíg magadat okolod, addig ez feszélyezni fog és elkísér. Itt nem arról van szó, hogy ő csak egy macska volt, vagy a lelkitársad...itt arról van szó, hogy nehezen kezeled a gyászt. Az élet velejárója a halál, ezt is el kell fogadnod, fog még érni sajnos az életben gyász. Meg kell tanulni élni és elengedni egy életet. Nem szégyen, ha sírsz, fáj. De az nem jó, ha ennyire érzékeny vagy, ennyire nem tudsz megbírkózni a dologgal. Egy állat elvesztése esetén néha segít egy másik állat befogadása a gyászban. Szerintem éppen ideje lenne beszerezned egy másik cicát.
2020. febr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kettes, egy macska miatt nyavalyog. És?


Én is vesztettem el családtagomat, mi köze annak ahhoz, hogy a macskám is hiányzik. Persze, hogy hiányzik, 14 évig ott volt velünk, az életünk része volt, rengeteg örömet és vidám pillanatot szerzett nekünk. Annyira hozzánk tartozott, hogy ha rég nem látott ismerőssel találkoztam, nemcsak a férjem, gyerekem felől érdeklődött, hanem a macska felől is.


Kérdező, szerezz egy másik cicát, ő lesz a legjobb terapeuta. Nem, nem a régi helyett. Hanem, hogy legyen melletted egy kis, meleg szőrgombóc, aki majd enyhíti a bánatodat. Hidd el, idővel hozzád nő, őt is ugyanannyira tudod majd szeretni.


Sosem felejtem el, anyám elveszítette a cicáját, teljesen kiborult tőle. Vagy 3 hónap után vittem neki egy aranyos kis cirmost. Hát nem örült neki. Rá sem bírt nézni. Már azon gondolkodtam, nem volt jó ötlet, elhozom tőle, amikor a macska beteg lett. Na, akkor valami megváltozott. Anyukám megrémült, hogy ez is elmegy, és ő nem adott neki egy esélyt. Rohant vele az orvoshoz, ott ült mellette éjszaka, a macsek végül felépült, és bizony nem adta volna semmiért többet.

2020. febr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
41%
Azért kéne ezzel szakembert keresned, mert amikor eléred azt a kort, mikor elkezdenek elhunyni először a nagyszülők, aztán a szülők, de nekem pl. két párom is elment, szóval azt még rosszabbul fogod tűrni, talán kórházba is kerülsz miattuk. El kellene sajátítanod egy gyásztechnikát.
2020. febr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Barát Csaba ***** válasza:
10%
fel kellene nőni
2020. febr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
64%

Az ilyen, néhány EQ=0 szaralakoknál egy macska körme vége többet ér 1000x, mint azok a hülygyerekek, vagy nem tudom kicsodák, akik ide írogatnak érzéketlenül.

Remélem nem fogtok sosem szaporodni, de még csak párt találni sem. Ajánlom a kötelet, csendben...

2020. febr. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Mivel a macska is családtag lehetett akivel napi szinten együtt voltál, ismerhettétek egymás szokásait, gondolatait, szerettétek egymást persze hogy lassan múlik a gyász. Idő szükséges hozzá hogy elmúljon. Az első három hónapban a legrosszabb egy évig gyászolod és eközben úgy érzed nem kell másik helyette. Én úgy csináltam hogy amikor úgy éreztem már kész vagyok egy új jövevényre rendszeresen böngésztem a netet, piacra jártam hátha találok olyan macsekot akit megszánok magamhoz. Végül úgy is lett. Egy asszonynak volt egy alommal és mit ad isten már csak egy kis árva kis fekete lány cica maradt a hordozóba elbújva éppen ugyanolyan mint az enyém volt és hazavittem. Azóta négy éve ugyanúgy felelősséget vállalok érte és feltétlen szeretettel imádom. Persze az elvesztett cicát nem felejtem csupán másképp gondolok rá és példa arra hogy mindent megtegyek a macskámért aki ezért nagyon hálás és szófogadóan okos is.
2020. febr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Butterfly46 válasza:

Szia!

Én is hasonló cipőben járok/jártam, nemrég vesztettem el a kutyusom. Ne törődj azokkal akik elbagatellizálják a fájdalmadat vagy lenéznek miatta. Én tudom, mennyire rossz érzés :'(


Esetleg egy új kiscica vagy más kisállat jó ötlet lenne...

2020. febr. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!