Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van középfokú nyelvvizsgám...

Van középfokú nyelvvizsgám angolból. Fel tudok készülni otthon, magánúton, tanár nélkül a felsőfokúra? Sajnos elveszítettem az állásom és nincs pénzem tanfolyamra. Két évig jártam nyelviskolába rendszeresen.

Figyelt kérdés
2013. jan. 6. 11:17
 1/8 tinialfa válasza:

Azt, hogy te fel tudsz-e azt nem tudom, de a felső az ugyanaz mint a középfokú, csak nehezebb és szigorúbb a pontozás.

Ha részletes kiértéklés van a lapon, amit kaptál akkor tudod, hogy miből vagy legjobban lemaradva.

2013. jan. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a kozepfoktol a felso elsosorban a valasztekos szokincstol kulonbozik. illetve a finomabb nyelvtani szabalyok biztos alkalmazasatol. Szerintem fel lehet keszulni egyedul is igen. A kerdes, higy mit akarsz a felsofoku papirral kezdeni?
2013. jan. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Művészeti iskolába jártam, nehéz elhelyezkednem, hiába csináltam meg még vagy 3 szakmát, sok elutasítást kapok...úgy vélem, hogy egy felsőfokú nyelvvizsgával talán könnyebben találnék munkát. De nem sok esélyt látok rá és most nem szívesen mennék bele a politikába...nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!:)
2013. jan. 6. 11:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy másik nyelv megtanulásán nem gondolkoztál még?

Egyébként simán fel lehet egyedül készülni, én minden nyelvvizsgámat úgy tettem le, igaz előtte iskolában tanultam és nem a nulláról kezdtem de úgy látom te is. Tudd használni a nyelvet és ismerj minél több választékos kifejezést, simán meg lehet a felsőfok is, ha van elég akaraterőd és rá tudod magad venni hogy foglalkozz vele.

2013. jan. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm választ! Nagyon szeretek nyelvet tanulni, a spanyolon gondolkodom még, bár a japán tetszik nagyon, el is kezdtem, néha előveszem a könyveket, de azt hiszem, hogy japánul nem lehet otthon egyedül megtanulni, ahhoz mindenképpen kell tanár.
2013. jan. 6. 15:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha már van középfokúd, akkor már felmutattál valamit. Szerezz be egy csomó könyvet, vagy könyvtár. A felsőfokú már csak egy nagy csiszolás a középfokúhoz képest.
2013. jan. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahogy már előttem is mondták, a felsőfokún mindössze a szókincs választékosabb és a nyelvtani kis hülye apróságokra is jobban rámennek.

Annyit tennék hozzá, hogy a szóbeli felkészüléshez ajánlom Némethné Hock Ildikó 1000 Questions 1000 Answers felsőfokú kiadását, a nyelvtanhoz meg az English Grammar in Use - Advanced könyvet. Utóbbi kifejezetten self-study :)

2013. jan. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm:)
2013. jan. 8. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!