Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet alomra szoktatni...

Hogyan lehet alomra szoktatni egy vadászgörényt?

Figyelt kérdés

A görényem most 4 hónapos és fiú.Több időt tölt kint a lakásban, mint a ketrecében és az a baj, hogy minden sarokba odapiszkít.Gondolom jelöli a területét.Raktam le neki alomtálakat de kikaparja belőle az almot és nem akar belemenni.Amikor láttam, hogy akar piszkítani, akkor gyorsan beleraktam, de addig nem akart semmit csinálni, amíg fogtam.Akitől hoztuk azt mondta, hogy okos állat, mindenre meg lehet tanítani.Más dolgokat se akar megérteni.Inkább tartsam ketrecben?:(

Ja és raktam az alomba ürüléket, hogy érezze a szagát...


2010. júl. 24. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én görényem alapból alomtiszta volt.Beraktam neki egy tál almot és oda végezte.Viszont olvastam már az alomraszoktatásról,tudok néhány oldalt ajánlani,az majd segít:


[link]


[link]


[link]

2010. júl. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

sajnos nem készültél fel :S

utánna kelett volna olvasnod mielött elhozol egy ilyen állatot. szerencse hogy nem nőstényt vettél! ugye azt tudod hogy ha a hímet nem ivartalanítod az egész lakás úszni fog a szagában? és ha megfürdeted még roszabb lesz :S igen, okos állat,mindenre meg lehet tanítani, de nem úgy mint egy kutyát. mivel 4 hónapos nem a terület jelöli. ha piszkítani akar beteszed az alomba és otthagyod. ne fogd. egyébként náluk ez a "beteszem az ürülékét hogy érezze a szagát" dolog nem működik mert ők akárhova odapiszkítanak... kivéve az alvóhelyükre. az első válaszoló nagyon jó linkeket adott meg, javaslom hogy minnél elöbb olvasd el őket és készülj fel lelkileg,testileg. nem lesz egyszerű! mióta van nálad?

2010. júl. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a linkeket.Nyugodj meg, hogy utána olvastam a fajtának.Tudom, hogy a nőstények hajlamosak a "túltüzelésre" és ebbe könnyen bele is halhatnak.Nyugi ha nőstény görényem lenne, ivartalaníttatnám.

Görcsikét is ivartalaníttatni fogjuk.Most már rászoktattam egy sarokra, oda tettem le jó vastagon újságpapírt és oda megy legtöbbször.

2010. okt. 20. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!