Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen idős kortól érdemes a...

Milyen idős kortól érdemes a tengerimalacoknak társat keresni?

Figyelt kérdés

Milyen idős kortól érdemes a tengerimalacoknak párt keresni,mármint ezalatt azt értem,hogy szeretnék egy nőstény tengericocit(:

és mikor kellene hozzá hímet tenni.

kiskorától kezdve kellene,hogy összeszokjanak,vagy később?

Nagyon szeretnék egy fiút és egy lányt (:

ők lesznek az elsők :)


2010. júl. 26. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:

A nőstényeket 5 hónapos koruktól lehet elletni. Arra nagyon kell vigyázni, hogy ha egy nőstény 1 éves kora előtt nem ellett, már nem is szabad neki, mert a medencéjük becsontosodik és a szülés kockázatossá válik. Illetve a kicsik születése előtt a hímet és a nőstényt külön kell választani.

Azt vedd figyelembe, hogy a szaporítás nem kockázatmentes,számos kockázati tényező van, a nőstény akár bele is halhat. Nekem 2# szült a malacom, szerencsére nem történt baj, de nagyon sok szomorú esetről hallottam. Egy kicsit olvass utána, mielőtt döntesz, lehet érdemesebb azonos nemű (lehetőleg 2 nőstény) malacot választanod.

[link]

[link]

[link]

2010. júl. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel a tengerimalacok társas lények,csak akkor tartsd egyedül,ha naponta több órát tudsz vele foglalkozni!

De te most gondolom arra lennél kíváncsi,hogy mikortól ivarérett.Kb.5 hetes koruktól ivarérettek,de az első fedeztetésükkel várj legalább 5 hónapos korukig!Persze ez a nőstényekre vonatkozik,hisz nekik kell kihordani,megszülni és felnevelni a piciket!:)

Max.5 éves koráig szaporodóképes.16 órával a szülés után már újra vemhes lehet,ezért a kicsik születésekor(vagy inkább már a szülés előtt)külön kell tenni a papát!

A vemhesség időtartama 68-70 nap.2-5 kölyök az átlagos alomnagyság(max.8 kölyök,az ideális alomszám 3-4 kölyök).

3-4 hétig szoptatja a mama a piciket.

Remélem tudtam segíteni:)

2010. júl. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fiú-lány párost egyáltalán nem jó ötlet tartani, a szünet nélküli vemhesség-ellés-szoptatás nagyon megterheli a nőstény szervezetét, és korai halálhoz vezethet! Ha mindenképp akarsz kismalacokat, akkor az első babaáldás után költöztesd szét a szülőket, tarts meg egy lányt az anya mellé, egy fiút pedig az apa mellé. Ha nincs helyed, két ketrecnek, akkor maradj az egynemű párosnál. De tényleg gondold át, sok probléma felmerülhet.
2010. júl. 27. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!