Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen állatot lenne érdemes...

Milyen állatot lenne érdemes tenyészteni? /szaporítani? (kérdésed túl rövid, magyarázatod túl hosszú)

Figyelt kérdés
Szeretnék tenyészteni valamilyen állatot, őszintén kellene egy kis zsebpénz + imádom. Anyukám díjnyertes skótokat és uszkárokat tenyésztett. Persze én valami kis helyigényű, kicsi állatra gondoltam, amit el is lehet adni (nem kell rá hónapokat várni) , és azért pénzt is keresek belőle. Természetesen nem csak a pénzért csinálnám, hobbiból itthon bettákat guppikat tenyésztek, őket csak elajándékozom. Bármi jöhet, hal ,hüllő, emlős. Nem irtózom semmitől! (Volt patkányom is) 15/L

2011. okt. 29. 11:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%
Ja rendesen csinálod, semmi sem éri meg. Ha meg nem rendesen, akkor bármit ki lehet hozni pozitívra, ha a lelkiismereted nem számolod.
2011. okt. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
*Ha
2011. okt. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát.. ha rendesnek számít, én bettákat nem szaporítom , hanem tenyésztem. Egy valag pénzért vettem, egy fekete párt, gyönyörűek, de nem érte meg, mert ők viszont valamiért nem ikráznak.
2011. okt. 29. 11:37
 4/14 anonim ***** válasza:
Viszonylag kis helyigénye van pl. az ecsetfarkú pelének, nagyon aranyosak. Általában 4000 Ft egy ilyen kis állat a kereskedésekben. Csak simogatni nem nagyon lehet őket, mert nem szeretik. Ha kétéltűekkel sincs bajod, akkor ajánlom a gőtefajokat. Elég nehéz szaporodásra bírni őket, de megéri, tök jó nézni, ahogy lárvaállapotból hirtelen gőték lesznek. :D (Mondjuk nem túl szapora állat, és egy évben egyszer szaporodik, ráadásul előtte teleltetni is kell, ami bonyolult tud lenni. És csak az egészséges állatokat szabad teleltetni.) Én most márványos gőtékre pályázom, de sajnos Magyarországon még soha nem láttam ilyet.
2011. okt. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Figyelj ha halat szertnél akkor a guppit ajánlom nem ikrázik ahnem elevenszülő és ha oylan a nőstény akár 50 kishalad is születhet..nekünk is volt ... csak kell egy ugynevezett"fialtatóláda" amiben meszülethetnek mret megeszi az anyja őket és ha megszülettek akkor külön kell őket választani .. nekem 30 született egy alkalomból...

Még a Japán sirálykát tudom ajánlani .. kis méretű madár gyorsan szaporodik nagyon gondosak a szülők és amint kikeltek a kicsi és már elég nagyre megnőnek rögtön tojja a következő tojásokat mi is tartunk és nagyon sok van :) sok sikert hozzá

2011. okt. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Jaj elnézést most vettem észre hogy guppikat is tenyésztessz bocsi csak kihagytam egy sort véletlenül akkor csak a sirálykát tudom ajánlani ..
2011. okt. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem egy alkalommal kb. 100guppim született:):)
2011. okt. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem általában érvényes minden állatra, hogy ismerni kell a genetikai hátterüket, milyen betegségekre hajlamosak a szaporítás során, és mi lehet a végeredmény. Kereskedésben vásárolt állatok esetében eleve túlszaporításról beszélünk, ami valljuk be etikátlan az állattal és vevővel szemben is. Mivel a keriben vett jószág valószínűleg szintén keriből származó felmenőkkel bír, szinte garantált a rövid élettartam a "megmagyarázhatatlan" betegségek miatt. Épp ezért válasszuk külön a szaporítás fogalmát a tenyésztéstől. Mert tenyésztés esetében fajtatiszta egyedek párosításából lesznek utódok, amelyeknek hosszan vissza lehet vezetni a családfáját, mivel a felmenőik is fajtatiszták voltak. Ezenkívül azt is figyelembe kell venni, hogy ne legyen beltenyészet, és ne legyen az anyaállat felesleges szülésekkel leterhelve.
2011. okt. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a hörcsög érné meg a legjobban! De arról nagyon sokat kell olvasni!!
2011. nov. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jó pénzforrás lehet az egér, mert sokan viszik kígyónak és póknak eledelnek, de tartani s sokan tartják, pl. nekem is van négy lány. Kicsit olvass utána. Eladod mondjuk 90-100 Ft darabját, akkor sokat fognak vinni egyszerre. De tenyésthetsz akát tengerimalacit, és hörcsögöt is. Amiket most leírtam, nem kell rájuk sokat várni, kb 1 hónap, mire eladhatók lesznek, legalábbis az egér biztosan.
2011. nov. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!