Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Üdv. Ha a patkányt megsütik...

13795 kérdése:

Üdv. Ha a patkányt megsütik vagy megfőzik mint a kinaiak akkor az emberre nézve egészségtelen?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 2. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Különböző fertőző betegségeket terjesztenek, s már az előkészítés során esély van a fertőzésre.

A kínaiak és Afrikában is a patkányhoz nagyon hasonló kinézetű állat az, amit megesznek. Jóval kisebb az esélye a fertőzésnek. (Nálunk is megették annak idején az ürgét.)

2020. ápr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Már van a boltokban hús, ugye tudod?
2020. ápr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem azért kérdezem mer megszeretném enni hanem mer látok videókat milyen jó ízűen eszik a patkányokat a kínaiak, és hogy átkozzák őket a kommentelők ezért kérdezem hogy ez elfogatható e hogy ők eszt megeszik és hogy nem okoz fertőzést az emberre nézve?
2020. ápr. 3. 05:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#3 hát a jelen helyzetben ez a "kínaiak megesznek mindent és nincs belőle fertőzés" szerintem egy érdekes kijelentés.

Amúgy őket ez szerintem nem érdekli, nyilván azért ezsik mert náluk nem az van hogy leugrasz a sparba és veszek fél kiló csirkemellet meg egy kiló marhalapockát hanem amit épp tudnak azt eszik meg, teljesen más felfogás, kultúra és életkörülmények, hidd el ha jó áron tudnának venni biztonságos olcsó húst nem a denevért meg a patkány sütögetnék.

2020. ápr. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
# 3 Amit a sárgák összezabálnak, az mind veszélyt jelent az emberre. Undorító egy népség.
2020. ápr. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Rendkívüli helyzetben biztosan esznek patkányt, de valójában egy nagyobb patkány kinézetű állat az amit esznek.


Én is ettem "saslik képében". Finom volt. Nem lett tőle semmi bajom. Igaz, később -amikor láttam miből kszült- "lemondtam róla", hiába magyarázták el, hogy ez nem patkány.

2020. ápr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam, a kínaiak azért esznek meg minden állatot ami mozog mert ez a “szülőtisztelet” része.

A kínai vallás egyik eleme a konfuciánizmus ami nagyjából arról szól hogy tiszteld az őseidet és társadalomban betöltött helyed.

Mivel a kínaiak az 50es 60as években kénytelenek voltak mindent megenni a nagy ugrás meg a kulturális forradalom alatt, mert különben éhenhaltak volna, a következő generációkban kialakult egy olyan szokás hogy “ha a nagyfater is meg tudta enni ezt a kígyót akkor én is” és ez párosult egy olyan kivagyiskodással amit itthon leginkább az alkoholhoz lehet kötni. Mint a “Ferim ne sérts meg hadd töltsek még egy feles pálinkát” vagy “miiii gyenge vagy ha nem bírod még ezt lehúzni”. Ezt szerintem mindneki hallotta már. A kínaiaknál ugyan ez ha nem mered megenni a kígyót vagy a bármilyen random állatot.

Tradicionálisan nagyon jó húsokat esznek, pl bárányt, ezek az őrültségek pedig újkeletű hülyeség. Ráadásul nem is olcsó, sőt.

2020. ápr. 4. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tambi3 ***** válasza:
100%

A mai "nagyváros" születésem kor kicsiny falu volt csupán, és a nagyszülői háznál is volt disznóól. Azóta bejártam a világot, de a röfiknél büdüsebb állattal nem találkoztam. Állítólag undorító, hozzájuk képest a patkány illatos csecsemőpopsi... Én mindenesetre egy félméter hurkáért odaadnám az egész McDonald's hálózatot az összes zöldséges, öntetes stb. hamburgerével és hotdoggal együtt...


Szerintem ritka az az állat, ami olyan vegyi anyagot képes magában tartani, amitől az ember elpusztul, ő meg nem. Vannak ilyen kígyók, sőt halak, de tudtommal a patkány nincs köztük. Azt gondolom, ha egy állíti fehérjét (húst) megfőznek vagy jól átsütnek elpusztulnak a kórokozók.


A többi ízlés dolga... (Fene a gusztusát!)

2020. ápr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem ahol hagyománya van a patkány, tengerimalac, stb rágcsálók fogyasztásának és éttermi felszolgálásának ott tenyésztett és nem befogott állatokkal dolgoznak. Az ilyen utcai bodegás árusoknál meg tök mindegy mit árul, minden fertőző lehet, még maga az árus is.
2020. júl. 31. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!