Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 éves, szuka törpe pincherem...

4 éves, szuka törpe pincherem súlyosan elhízott! Hogyan lehetne minél gyorsabban (persze csak egészséges tempóban) normális testsúlyúra fogyasztani?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Mint a kérdésben is leírtam,iszonyúan elhízott a kutyám.A normális 8 helyett 13 kg.Az állatorvos szerint ez évekkel megrövidítheti az életét,főleg ha rámegy a szívére.Milyen módszerrel lehetne a leggyorsabban (a hidegre való tekintettel) „lefogyasztani”? Lakásban lakunk,tehát itt nincs nagy mozgástér.Igazából nem is tudni hogyan hízhatott el ennyire,napi 150 g kutyakaját kap,és egy kis tálkányi száraztápot.Plusz amikor szüleim ettek,mindig kapott pár kisebb falatot.Csak most került hozzám,és imádom,ezért szeretném minél hamarabb „rendbe hozni”.Tehát a mozgást maximum 2 naponta 1x lehetne megoldani,viszont az étel nem akadály,bármilyen zöldséget,vagy bármit megveszek,hogy egészségesebb legyen!Válaszaitokat előre is köszönöm!

2018. jan. 27. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2018. jan. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Diétás táp, abból is az alsó határ, illetve annyi, hogy meginduljon a lassan fogyás. Ezenkívül semmi más, csak ivóvíz. Éhes lesz, de ez normális.

Egyszerre nem is szabad hirtelen sokat mozgatni az eddigihez képest, de fokozatosan kell növelni a séták, a mozgás mennyiségét, szépen lassan.

2018. jan. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Lakásban laktok és 2 naponta 1X viszed le vagy mi?????
2018. jan. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3:Nem,csak 2 naponta maximum 1x van időm hosszabban sétálni/futni vele.A többi napon 2x10-20 percet sétál.Sajnos csak ennyire van időm,de igyekszem maximálisan kihasználni.


Köszönöm a válaszaitokat!Kalória,energia,fehérje stb. számolgatás után sikerült összeállítanom egy-bár szörnyen kezdetleges-edzés/evés tervet. Tanácsokat,esetleg tapasztalatokat továbbra is szívesen fogadok!

2018. jan. 27. 21:51
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Ez a mozgás nagyon nagyon kevés. Minimum napi 2-3 óra kell minden kutyának, 2X10-20 perc gyakorlatilag semmi. Üríteni sem tud rendesen ennyi idő alatt. Szerintem ha ennyire kevés rá az időd, inkább ajándékozd el. Ez a séta mennyiség egy öreg kutyának is nulla.
2018. jan. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom,csakhogy sajnos ennyi a maximum.Elajándékozni semmiképp sem szeretném,majd...majd valahogy átszervezem a napomat,hogy többet tudjak foglalkozni vele.Viszont muszáj lefogynia.Sajnos egyre jobban tapasztalni lehet nála,hogy kedvetlen,lusta,hisztis,olykor undok is.Nem tudom,hogy ez emiatt van-e,de látszik,hogy nincs túl jól.És tudom,hogy ennek az oka lehet a mozgásigény,de tényleg sehogy sem tudom megoldani.
2018. jan. 27. 22:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is törpepinscherem van, gondoltam, leírom, mi mit-hogy. Nem akarok nagyon szőrözni a számokkal, de a fajta standard szerint súlya legfeljebb 4.5 kiló, szóval a 8-cal még ne legyél teljesen elégedett majd (ha fajtatiszta a kutya, és így nem indokolja valamelyik felmenő a nagyobb súlyt).


Nem tudom, mi az a 150 gramm kutyakaja, ami mellé még egy kis tálkányi száraztápot kap, de a törpepinschernek pl Acana small breed száraztápból 90-100 gramm kell naponta (mozgásszegény életmód esetén 80), ami kb egy kis tálkányi összesen, és ennyi.

Ha ez a 150 gramm valami konzerv, akkor azt egész nyugodtan el lehet hagyni.

Én a helyedben vennék ilyen, vagy más szimpatikus prémiumkategóriás száraztápot, és egyszerűen az etetési útmutató szerint kezdeném etetni. Valószínűleg már ettől csökkenni fog a súlya. A mi állatorvosunk a diétás tápokat felesleges pénzkidobásnak tartja, azt mondja, ha kövér a kutya, egyszerűen csak csökkenteni kell az adagját, esetleg olyan kiegészítőket adni mellé, amik a teltségérzeten segítenek, de nem jelentenek érdemi kalóriát a kutyának, pl. sárgarépát.


A kutya bizonyára marha éhes lesz eleinte, szóval sok türelmet kívánok hozzá. Az én kutyám baromi falánk, és állandóan előadja a hattyú halálát, hogy kajához jusson, nem szabad felülni neki :)


Mozgás: szerintem meg is bolondulnék tőle, ha kétnaponta egyszer sétálna nagyobbat. Futtatóba rendszeresen, jó időben majd minden nap hordjuk rohangálni, neked is azt javaslom, hogy ha már ennyire kevés a mozgás, akkor az legyen minél intenzívebb (nyilván a fokozatosság betartása mellett, hogy ne legyen hirtelen a terhelés). A pinscher egy mozgékony energiabomba, kell neki a sok séta, futás ahhoz, hogy jól érezze magát fizikálisan és mentálisan is.


Szerencsére kifejezetten kövérséggel nekünk nem volt gondunk, de esetleg érdekesnek találhatod a következőt: egyszer egy hónapig csak nagyon minimál sétára volt lehetőségem a kutyával. Kajáját kapta ugyanúgy (napi 100 gramm körüli szárazat), és rögtön felugrott rá plusz 30 deka, ami egy ilyen kicsi kutyánál már-már számottevőnek is nevezhető. Amikor visszatértünk a rendes életmódhoz (napi/kétnapi 1-2 óra futi + séták), visszatért a szokásos 4.5 kilójához, amit azóta is tart.

2018. jan. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!