Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hürcsöggel kapcsolatos kérdések?

Hürcsöggel kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Tegnap kaptam egy hörcsögöt és lenne pár kérdésem:-mennyit kell nappal aludnia?(mert ugye éjszakai állat)

-mindig felboritja az etetőjét.ezt hogy küszöbölhetném ki?

-valahogy rá lehet szoktatni hogy akkor ürítsen amikor a ketrecében van????

A válaszokat előre is köszönöm!



2020. ápr. 17. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Nekünk is van hörcsögünk, és frankón nem értem a kérdéseidet.

-Mennyit kell aludnia? Miért, le akarod fektetni, vagy mi? Békénhagyod, alszik, majd felkel, cső.

-Kicsi, porcelán, kissé befelé dőlő szélű tányérkája van, sose borította még ki.

-Miért, mennyit akarod, hogy ketrecen kívül legyen? Meg minek? A miénk kb napi 1 órát van kint kézben, meg labdában, eddig még sosem szart le senkit a családból, de nem hiszem, hogy szobatisztaságra lehetne nevelni.

De amúgy egyáltalán nem büdös. :)

2020. ápr. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha tegnap kaptad, akkor hagyd békén egyelőre, elég stressz neki, hogy megváltozott körülötte minden.

Milyen fajta höri? Milyen, mekkora a helye? Mit kap enni? Milyen a futókereke?

2020. ápr. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Lépj be a hörcsög imádók csopiba.


Az első válaszolónak is nagyon ajánlom a csoportot. A futógömb használata TILOS! Csak árt az állatnak és folyamatos stresszben van.

2020. ápr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk dzsungink van. Nappal alszik, de kora reggel és kb. est 6-7-től aktív. A tálkája kerámia (égetett agyag), még soha nem borította fel, viszont a kaját, amit kap, a kis házában spájzolja, illetve a tálkáját is beborítja forgáccsal. Szobatisztaságra nem nevelhető. Mi vettünk egy karámot, ami alá natúr csomagolópapírt terítünk, amikor kint van, ezt kidobjuk később. A miénk nagyon barátságos, de 2-3 napig tényleg békén kell hagyni, amíg a szagmintáival megjelöli a területét, és biztonságban érzi magát.
2020. ápr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit kell nappal aludnia?

Amennyit igényel. Felébreszteni nem javasolt.


Mindig felborítja az etetőjét. Ezt hogy küszöbölhetném ki?

Tedd egy egyenes háztetőre a kerámia tálat. Akkor nem tudja felborítani.


Valahogy rá lehet szoktatni, hogy akkor ürítsen, amikor a ketrecében van?

Nem.


Ajánlom olvasásra a horcsoginfo

.hu oldalt. Illetve tényleg lépj be a kb 3.000 fős Hörcsög imádók csoportba fb-n.

2020. ápr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Szia

Nekem is volt hörim csak ő meghalt már)-:

Mennyit kell aludnia?Ezt igazából ő érzi így te ezt nem nagyon tudod befolyásolni.Nekem dzsungáliai törpe hörim volt es ha őt felkeltettük mert eppen cseréltem a vizét vagy a kajáját akkor dühös lett és ilyen cicergős hangot adott ki szóval ha alszik akkor ne piszkáld mert azt nem szeretik

Ha mindig felborítja akkor én nem műanyagot hanem nehezebb tálat raknék be neki amit nem tud magára borítani es megrágni.

Őket nem lehet szobatisztára nevelni mint a kutyákat így ő akkor ürít amikor akar es érzi hogy kell neki

2020. ápr. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, a faj neve helyesen dzsungáriai törpehörcsög.
2020. ápr. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

amikor látod hogy ébren van, nyugodtan kiveheted, amikor mondjuk este van és egész nap aludt ,pedig nyugodtan felébresztheted, ha nem nagyon akar kimenni, akkor inkább hagyd, had aludjon


ha zavar téged, egyeltalán nem muszáj neki etető, valószínüleg zavarja, hogy ott van ezért burítja fel, ha meg nem zavarja és csak véletlen akkor is jobb lesz neki tál nélkül mert nem zavarja majd az üres tál,nekem a mostani hörcsögöm a 6.(egyszerre csak egy volt holnap lesz egy hete ,hogy az 5. meghalt) ás mivel eddig mindig aranyhörcsögöm volt ami ugye nagyobb, és az ő ketrece nem illeszkedett teljesen jól, tehát a törpe ki tudna mászni, de mivel csak törpe hörcsög volt a boltban ,ezért vettünk neki egy másik ketrecet, Na mindegy, szóval ebből csak azt akartam kihozni , hogy az előző ketrecben lévő hörcsögöknek sose volt etetőjük és mindig csak dobtam be neki enni, vagy a zájába adogadtam ,és ő egy sarokba tette.A mostani hörcsögnek is csak azért van mert járt a ketrechez(ő nem burítja fel, mert van ikyen kis akasztókája amivel lehet rögzíteni.


és nem, szerintem nem lehet rászoktatni, mert amikor kint van a mostani folyton űrít, vagyis nem folyton, csak majdnem mindenn kivételnél

2020. ápr. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!