Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyit pénzt kell kb. kiadni,...

Saci0518 kérdése:

Mennyit pénzt kell kb. kiadni, hogy jó körülményeket teremtsek egy tengerimalacnak?

Figyelt kérdés

Hali! :)

Szeretnék egy tengerimalacot, viszont addig nem merek jobban nekifogni a készülődésnek, amíg nem bizonyosodom meg, hogy mindent meg tudok neki szerezni.

Szerintetek a ketrecet vagy a terráriumot kedvelné jobban? Mekkorát (ketrec esetén méretek, terrárium esetén hány liter?) kéne egy malacnak vennem, hogy elég helye legyen neki? Illetve mi mást kell, hogy biztosítsak neki? Tudom, hogy valamilyen aljzatra van szüksége, viszont mivel eddig csak hörcsögöm volt, és ők mégis csak különböznek a malacoktól, ezért nem vagyok benne biztos, hogy mit tegyek alá, amiben jól fogja magát érezni.

Ha vannak még egyéb tippjeitek, nagyon örülnék, ha megosztanátok őket!

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. ápr. 23. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt minden fontos információt megtalálhatsz, olvasd át:

[link]


Legfontosabb: 1 tengerimalacot NEM TARTUNK!!!

Minimum 2!

(Nekem jelenleg 4 van.)

2020. ápr. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1

Nem veszekednek? Hallottam róla, hogy gyorsan magányossá válnak, de pl. a patkányokkal az van, hogy ők sűrűn piszkálódnak, nehezen fogadják el egymást (egyes esetekben! tudom, hogy hozzá lehet egymáshoz szoktatni őket). Inkább testvéreket tartsak, illetve egy neműeket, vagy különböző?

2020. ápr. 23. 13:43
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Mindenképp vagy ivartalan fiú-lány párosod legyen,,vagy fiu-fiu,lány-lány viszont azonos neműeknél nagyon fontos higy legyen minimum 6hónap korkülönbség...nemtudom hogy vagy vele,de ha állat tartásán gondolkodsz nézz már utana a tartásának!TILOS malacot egyedül tartani,TILOS terráriumban malacot tartani!!!két malacnak 120x60cm-s ketrec kell,s e melletr kiengedni őket minden nap futkosni,,,magokat TILOS kapniuk,,emellett arra os számíthatsz,,hogy iszonyat drága a tartásuk 2 malac alaphangon havi 20 000ft....és óriási felelősség,minden nap 2órát foglalkozni velük,takarítani őket,s azt ugye tudod,hogyha bármi baja van a malacnak,,,ami mivel tünetrejtő állatok egyik pillanatról a másikra történik,AZONNAL (nem nemjó holnap) indulni kell és akár az egész országot átutazni egzotikus orvosért...irók privátba😉
2020. ápr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy 2 vagy több hím nem lehet együtt, akkor sem, ha már ivartalanítva vannak, mert mindig nyírni fogják egymást. 1 hím plusz akármennyi nőstény már lehet, nem lesz gond. Amit linkeltem először, ott mindent olvass át, mielőtt belefogsz.

2.-nak: csak akkor büdös, ha el van hanyagolva. Ugyanúgy, mint az ember.

2020. ápr. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es válaszoló!8 malackával élek egy lakásban,szóval nekem te ne magyarázd meg hogy büdösek takarítani kell őket,ennyi...ha te egy hétig magadalápisálsz,te is büdös leszel....ha lehuzod a vécén,nem leszel büdös..
2020. ápr. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
5.! 8 malackám van,4 fiú, 2-2 van két külön ketrecben,teljesen jól elvannak,csak kell 6 hónap korkülönbség😁
2020. ápr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6-7. válaszoló: Maxi zöld kéz :)
2020. ápr. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A ketrec párezer forinttól a csillagos ég, anya pl emeletes 160x80-as ketrecet készíttetett kivehető tálcával, egy rakás ajtóval, szállítással együtt 75.000 forint volt, 6 malac otthona.

De hogy az alsóbb határról is beszéljünk, 2 maalcnak a minimum 100x50cm, de minél nagyobb annál jobb, jófogáson használt ketrecet 5-10 ezerért már lehet találni illetve érdemes körbenézni webshopoknál hátha van akció. Malaconként (többiek már kifejtették miért kell legalább 2) legalább egy búvóhely, ezt akár otthon is tudsz csinálni ha szeretsz barkácsolni/varrni, az emeleteket szeretik, kelleni fog még egy tálka és legalább egy itató, illetve szénatartó is jó, lehet zsákot is varrni neki de a mieink pl akkor eszik a legjobban ha csak lerakjuk eléjük.

Aljzatnak a legtöbben forgácsot használnak, ha van a közeledben asztalosműhely egy kérdést megér ha nem poros és ha tudod milyen fák vannak benne (1-2 fajtát nem szabad alájuk tenni, fenyőt például ha jól emlékszem).

Illetve egy hordozót is érdemes beszerezni de vészhelyzet esetére a betegalátét+forgács vastagon egy dobozba is bírja több mint egy napig

Illetve lépj be a Tengerimalacok - Értük és Velük csoportba, a tengerimalac-védők viszik, ha elolvastad az oldalt és van még kérdésed szívesen válaszolnak.

2020. ápr. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!