Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ezeket lehet adni egy törpehör...

Ezeket lehet adni egy törpehörinek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy a törpehörcsög kaphat e dinnyét áfonyát barackot és banánt

2020. ápr. 23. 14:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%
Banánt, barackot és banánt tuti. Az áfonyát nem tudom. (Meg nyilván ne nagy mennyiséget adj neki).
2020. ápr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%
*Mármint dinnyét, barackot és banánt
2020. ápr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy törpehörcsög csak nagyon ritkán, havonta 2 alkalommal kaphat gyümölcsöt, és akkor is csak egy körömnyi darabkát. Nincs rá szüksége, a túl sok gyümölcscukor könnyen megárthat neki.


Ajánlom facebookon a "Höcsög imádók :)" csoportot. Minden kérdésedre válaszolni fognak, és segítenek, hogy a lehető legjobb körülményeket tudd megteremteni a höridnek.

2020. ápr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Hörcsögünknek adható gyümölcsök:

– alma – magja mérgező, anélkül adható

– banán – aranyhörcsögöknek ritkán, törpehörcsögöknek extrém magas cukortartalma miatt egyáltalán nem adható

– dinnye (görög, sárga stb.) – aranyhörcsögöknek ritkán, törpehörcsögöknek extrém magas cukortartalma miatt egyáltalán nem adható

– eper

– goji bogyó

– körte

– málna

– ribizli

– szeder

– szőlő – magja mérgező, anélkül aranyhörcsögöknek ritkán, törpehörcsögöknek extrém magas cukortartalma miatt egyáltalán nem adható


A listában nem szereplő gyümölcsök kis mennyiségben is ártalmasak lehetnek, ezért ne adjunk belőlük hörcsögünknek! A legtöbb egzotikus gyümölcs és a citrusfélék, a mangó, papaja, gránátalma, kiwi, narancs, citrom és társaik, túl nagy mennyiségben tartalmaznak gyümöcssavat, emésztési problémákhoz vezethetnek. A csonthéjasok, mint például a barack, szilva, cseresznye, hasmenést vagy puffadást okozhat, valamint a magjukban keletkező kéksav erősen mérgező.

2020. ápr. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, 3. lehet nekik akár minden nap is adni gyümölcsöt, én is minden nap adok neki zöldséget vagy gyümölcsöt, és a tenyésztő is mondta , hogy ő minden nap almát szokott adni neki, és már volt amúgy hörcsögöm csak más fajta, (ő mondjuk banánt nem kapott ,de minden márt igen ,és imádta őket) és gondoltam megkérdezem, de akkor fogok neki is adni majd nyáron egy kis dinnyét, barackot :)
2020. ápr. 23. 14:45
 6/17 anonim ***** válasza:

Hármas vagyok.


Persze, lehet. Ahogy be lehet tömni minden nap két tábla csokit is, vagy rá lehet kenni tíz deka vajat a fél kiló kenyeremre vacsora gyanánt. Mindent lehet, de mindennek megvan a következménye. Biztos, hogy lesz következménye? Nem, de az esélye nő. Nem minden dohányos hal meg tüdőrákban, nem minden 200 kilós ember cukorbeteg, nem minden alkoholistának megy tönkre a mája. Nem minden rosszul etetett hörinek lesz baja, de ha igazán szereted, akkor ne növeld annak az esélyét, hogy beteg legyen!


A hörcsögöd ugyanúgy rád van utalva, mint a pici gyerekek a szüleikre. A te feladatod, hogy biztosítsd neki a megfelelő lakhelyet, ételt, elfoglaltságot. Néha lehet kényeztetni, de a gyümölcsök helyett sokkal jobb választás egy pár lisztkukac, egy mogyoró vagy egy szál pitypang. Ezek sokkal egészségesebbek.


Ezt kérlek ne vedd támadásnak. Senki sem tud egyből mindent, mindenki hibázik. Először én sem tartottam megfelelően az állataimat, de egyre több dolgot tanultam, és az ő érdekükben már jobb ennivalót kapnak, és sok más dolgon is változtattam. Biztos vagyok benne, hogy most se csinálok mindent jól, de igyekszem. Kérlek te se félj tanulni, és változtass, amin kell. Vigyázz a höridre és szeresd őt nagyon!

2020. ápr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Még mindig hármas vagyok.


Megfelelő zöldségeket adhatsz minden nap, sőt, kell is, jót tesz a höriknek. Itt is figyelj a cukortartalomra, a répában pl. elég sok van.

2020. ápr. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 92%-os véleményével. Ne adj neki minden nap gyümölcsöt. Az elég ritkábban, és naponta inkább zöldséget adj.


Tenyésztő ilyet biztosan nem mondott, az inkább szaporító volt. 2 tenyésztő van az országban:


Pezsi - Budapest - szíriai aranyhörcsög

Smallsteps - Tatabánya - dzsungáriai törpehörcsög


Aki más néven fut, és tenyésztőnek mondja magát, az hazudik. Ők sajnos igazából szaporítók, tőlük nem szabad állatot venni.

2020. ápr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi á, hogy segíteni akartok ,de már volt hörcsögöm és elég sokáig éltek és mindegy -ik kapott minden nap zöldséget vagy gyümölcsöt. Nem adok neki minden nap gyümölcsöt, hanem vegyesen. Most jelenleg álltalában almát vagy uborkát kap többször uborkát. Lehet nem fogok rajta sokat változtatni, de akkor mostantól majd figyelek hogy Még véletlenül se kapjon több nap egymás után almát hanem inkább uborkát. Köszi a válaszokat :)
2020. ápr. 24. 13:35
 10/17 A kérdező kommentje:
De amúgy ezt ne vedd kötekedésnek ,de minden alkoholistának tönkremegy a mája, vagy legalább is roncsolódik az biztos
2020. ápr. 24. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!